Миризма на бензин от капачката на маслото

Назад към 307

Миризма на бензин от капачката на маслото

Мнениеот mosferatu » Сря Апр 10, 2019 1:33 am

Здравейте!
При смяна на маслото преди няколко дни ми направи неприятно впечатление, че след отваряне на пакачката за наливане на масло се усеща силна миризма на бензин. Колата е от подписа, губеше масло заради теч от предния капак на клапаните (и цапаше пътя и целия мотор), на който е горепосочената капачка, но след намазване със силикон Виктор Ренц и нова гарнитура на предния капак на клапаните течът спря (за което благодаря на кумеца ми). Няма "гняс" по капачката или гърловината, маслото преди смяна е черно, което е нормално, с нормален обем и антифризът е с нормален свят и без примеси.
Нормално ли е това или да търся сервиз, който да мери компресията? Колата е с ГИ и основно се кара на газ.
Благодаря предварително!

mosferatu

Град: Дебелец
Кара: Peugeot 307 1,6 16V NFU TU5JP4 109hp hatchback 2002 VIN VF33CNFUB8263954
Телефон/и: 0893682580

Re: Миризма на бензин от капачката на маслото

Мнениеот Dido_sf » Сря Апр 10, 2019 8:41 am

Преди много време "в зората на демокрацията" кога все карах един стар Москвич имах подобен проблем ама и нивото на маслото се беше вдигнало. При отиване в сервиз "майстора" приятел на баща ми се захили и назова бензиностанцията от която зареждам и вика "чука аванса, загрява и не иска да върви а?". След това си каза - в бензина слагали керосин, той не можел да изгори и покрай сегментите влизал в маслото. Просто смених бензиностанцията и маслото и колата се оправи така че може проблема да не е в двигателя да знаеш. Изчакай сериозни мнения и не хвърля пари за компресия за сега.

Dido_sf

Град: София
Кара: peugeot 307 sw 2004 2.0 petrol

Назад към 307