Не иска да запали

Назад към 206

Не иска да запали

Мнениеот xdream » Съб Юни 09, 2018 1:36 pm

Привет група. След дълги години липса на проблеми, те - на.

Колата не иска да запали. Върти като да запалва но не иска. Понякога след като мине малко време - 5-6 минути запали. На другия ден не иска. Данни : бензин, 1,6i без газ и прочие. Проверих на помпата - има само 4,5 волта, когато ключа е в положение 1 и 2 (запалване). Сега тръгвам по моргите да търся двойно реле....
Докато опитвам да запаля се пуска перката на радиатора. Като спра опитите да запаля и тя спира. Шок датчика го дадох на късо - пак не пали.
Ако някой има идея но не му се пише - 0888900051 марио

xdream

Град: Перник
Кара: 206
My status

Re: Не иска да запали

Мнениеот xdream » Съб Юни 09, 2018 2:34 pm

Малко ъпдейт на информацията. Взех от магазин чисто ново двойно реле и го смених - същото положение. Колата се държи все едно имобилайзери не отчита, че е заврян верния ключ. Опитах и с резервния - пак така. Вчера, когато някак запали и тръгнах на път до сервиз за смяна на спирачките, по пътя губеше мощност. Някак вървеше и на моменти спираше нормалното подаване на гориво и аха да загасне. Когато се прибрах, както глъхнеше чукнах горивния филтър и съвпадение или не тръгна. После го смених с нов и карахме доста време без проблем. Палехме, гасихме - всичко 6. Сутринта днес няма палене - спирам колата под наклон - не знам дали това влияе.... А вчера над 30 пъти палих и гасих...

xdream

My status

Мнениеот xdream » Съб Юни 09, 2018 3:43 pm

Нов ъпдейт: откачих куплунга от помпата, в резултат на което напрежението на него от 3,8 волта отиде на 8,3 волта.
Въпрос - дали мога да подам 12 волта на помпата и така да откарам колата до майстор ?
Изваждането на буксата за шоковия датчик прекъсва тия 8,3 (3,8) волта.

xdream

My status

Мнениеот xdream » Съб Юни 09, 2018 4:46 pm

Пореден ъпдейт - датчика на коляновия вал (това ли беше датчик на Хол) е със съпротивление от 470 ома.

xdream

My status

Мнениеот makedoneca1968 » Съб Юни 09, 2018 7:23 pm

Колега от разстояние не може да се каже ,трябва диагностика и читав диагностик. С поздрав Македонеца 1968. :beer: :beer: :beer:
Човешкия мозък има една хубава функция да мисли и расъждава, но не всеки я притежава.
Мисленето е сложен процес и не се отдaвa нa всеки.
Няма лоши коли, има калпави шофьори и мързеливи монтьори.

makedoneca1968

Град: Ботевград ул.България 10,ап.37,ет.3
Кара: Renault Espas2, Citroën Saxo 1.1 бензин, Peugeot 306 1.6Бензин 90 кончета,Скутер Honda 50 и Велосипед Tigra7 speed,Citroen Xantia 1.8 8V.

Мнениеот xdream » Съб Юни 09, 2018 8:21 pm

Ходих и на диагностика - никакви грешки нямаше записани. В понеделник ще отида пак с молба да изключи имобилайзера. Според мен колата е забравила какъв чип да търси от ключовете и спира тока към помпата.

xdream

My status

Мнениеот xdream » Вто Юни 12, 2018 11:33 am

Последен ъпдейт по темата.

Сърдечна благодарност на So (Сотир), който ми обърна толкова много внимание, че просто не знам как бих могъл да му се отблагодаря. Отдели близо 2 часа от времето си за да може от разстояние да ми казва какво да проверя и така да елиминираме възможно най-много причини. Сам НИКОГА не бих се справил. Ама като казвам никога имам предвид АБСОЛЮТНО НИКОГА. Проверихме 12-те волта на помпата, проверихме релето, симулирахме палене (Ако някой се интересува, бежовата жица от буксата на релето точно между дебелия червен и дебелия черен кабел на маса включва помпата и бобината).... И след като всичко по силите ни бе проверено, оказа се влага и вода направо в компютъра при двигателя. Влагата е проникнала след някое миене на двигателя (НИКОГА НЕ СИ МИЙТЕ ДВИГАТЕЛИТЕ) и е окислила няколко елемента. Напълно поправим проблем, но не си заслужава защото веднъж отвори ли се, пак ще влезе влага. Закупих нов компютър, конкретно за моя модел - на късмет намерих същия от друго пежо като моето 0 261 206 216 е номера на компютъра. Момчето с диагностиката е нечовек - програмира всичко да работи с всичко и довечера отивам да си прибера колата. 4 цифрения код, за който говорят при всяко обучение на ключове и прочие глупости могат да ви го издадат от СФА срещу 40 лева и документи на колата (голям талон). Доказвате им, че вие сте вие и ви го дават. Тоя код бил на някаква карта, ама като аз съм 2-ри собственик на колата, къде да го диря....
Та така - приключи сагата.

Пожелавам на никой да не му се случва подобен проблем, особено ако е някъде в нищото. На мен ми се случи пред дома ми, та минах леко. Баща ми, да ми е жив и здрав още дълги години ме издърпа с добрата стара жигула, която е на 40 години вече и пали ВИНАГИ ! Ами това е.
Поздрави и пак благодаря на човека сървисбокс So. Ако има някой който да познава тия нашите коли из основи, ами те той е.

xdream

My status

Мнениеот So » Вто Юни 12, 2018 8:00 pm

Кофти случка, но има и по-зле. Радвам се, че съм бил полезен. Но пък и ти се справяше добре с проверките. :eusa: :beer:
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Назад към 206