Степени на перката на радиатора - външния

Назад към 407

Степени на перката на радиатора - външния

Мнениеот apekov » Сря Юни 06, 2018 5:56 am

Здравейте, реших да пусна тест на перката на радиатора за охлаждане на мотора, като в менюто на диагбокса излиза тест на бавната степен и тест на бързата.Установих че като пусна тест на бавната нищо не се случва. Като пусна теста на бързата и вентилатора се развърта постепенно и увеличава скоростта си. Колата е Пежо 407, 2004г. 1.6 ХДи, VF36D9HZC21062303 , климатроника е еднозонов. при пускане на климатроника перката на радиатора сработва. Може ли схема и някакво насоки. Така ли трябва да е или трябва да работи и на ниски обороти. Температурата на таблото държи в повечето случай на 90гр. и не мърда, рядко слиза под 90гр, при продължителен наклон при спускане, и много рядко да не кажа веднъж е била между 90 и следващата чертика при изкачване на Беклемето.
Другото ми питане е за модула на управление на климатроника, няколко пъти вече за 6м от както имам колата, при запалване или ми духа само студено - първият път беше след нова година на път от Троян за Плевен се озъбихме от студ и след кратък престой в Кауфлан да се стоплим и да напазарим за вечера, при запалване на колата вътре стана Африка, което си беше голям кеф. Това беше леко лирично отклонение за проблема. Другото което е спира да се регулира вентилатора, посоките, топло студено. като се случи така гася колата и чакам всичко да изгасне, заспи и каквото там си прави за няколко минути. После паля и имам парно и всичко се регулира. Та накратко това е един от проблемите на тази кола. Ще съм благодарен ако някой помогне.
Аватар

apekov

Град: Pleven
Кара: Peugeot 407, 1,6 ХДИ 2004,109 h.p.

Re: Степени на перката на радиатора - външния

Мнениеот simeca » Сря Юни 06, 2018 8:34 am

Реално степента е една от някакви обороти до някакви обороти. Затова на теста се пуска само бързата, която всъщност в началото си играе ролята на бавната. Няма нищо притеснително ;)

simeca

Град: София
Кара: 607 2.2 HDI
My status

Re: Степени на перката на радиатора - външния

Мнениеот apekov » Чет Юни 14, 2018 12:32 pm

Благодаря, колега за отговора, за да ровя излишно по инсталацията и да създавам предпоставки за нови проблеми.
Аватар

apekov

Град: Pleven
Кара: Peugeot 407, 1,6 ХДИ 2004,109 h.p.

Назад към 407