ПТП и неизплатени щети

Въпроси относно законите, правилниците, застраховките, данъците и други такива главоболия.

Назад към Законът и ние

ПТП и неизплатени щети

Мнениеот Echo » Нед Яну 15, 2017 5:14 pm

Преди известно време (26.12.2016 ако не се лъжа) участвах в ПТП като виновника. Бях спрял на паркинг и по невнимание при връщане назад ударих колата на едно момче (рено от старите). Реното е с голям двигател и за олекотяване са с пластмасови калници.
Неговите щети: калника, фар, мигач, броня.

По моята кола щети нямаше, освен че решетката беше влязла навътре, но тя и преди влизаще. Писахме двустранен констативен протокол. Съответно на другия ден отидохме при моя застраховател и вече бяха оправили неговата част. Момчето си замина и дойде моята част. Обясних какво е станало и къде точно е и той каза да снимаме и моята кола. Стори ми се странно, но ми я снима все пак. Момчето с реното вече иска да си оправя колата.. Обадило се на номера посочен в документа, който са му оставили и са му каза "молбата ви е отхвърлена".

Какво ще рече това? Имат ли такова право? Четох, че им е забранено да искат МПС-то на виновния. Вярно ли е? Какво следва за да продължим процедурата по изплащането на щетите на даденото момче, ако това е възможно въобще?

Echo

Град: Плевен
Кара: Peugeot 206, 1.4i 75hp, 2000г.
My status
Телефон/и: 0878830630

Назад към Законът и ние