Пътуване до Венеция

Назад към Автотуризъм

Пътуване до Венеция

Мнениеот karloson » Чет Яну 30, 2014 1:49 pm

Здравейте!
Някъде през април-май планираме едно пътуване с колата до Венеция. Изчетох доста информация - къде стара, къде по-нова, но ще се радвам на всякаква информация от първа ръка, съвети, предложения и информация за хотели и всякакви други полезности.
По всяка вероятност ще минем през Сърбия-Хърватска-Словения.
ЕН1330ВХ

karloson

Град: Плевен
Кара: Peugeot 308 1.6HDI 90hp 2008
ЕН1330ВХ

Re: Пътуване до Венеция

Мнениеот barrichello » Чет Яну 30, 2014 2:22 pm

Здравей колега,

Ходил съм с пежака до Венеция два пъти. Първият път докато се ориентираме беше малко сложно, защото не знаехме как да зададем на GPS, за да може с колата да стигнем най-близо до стария град, където са забележителностите на Венеция. Първоначалното бяхме посочили една от гарите на Венеция, от където може да се хване влак, но това само ни обърка. Затова дадох на GPS-a да търси Моста Риалто, една от големите забележителности на Венеция и потеглихме. С колата минаваш през самата лагуна на Венеция по двулентова /във всяка посока магистрала/, като имай на предвид, че на 3-4 места в този участък има камери, които не са високи като нашите българските и да се виждат отдалече, а са на нивото на колата. Ограничението мисля, че беше 50-60 км/ч и гледай да си го спазваш. В гугъл ми изписва, че този магистрален участък се казва Виа Либерта.
След като минеш тази отсечка се стига до нещо като площад с кръгово движение, където има паркинг открит и обръщач на автобуси. Откритият паркинг обаче не ти върши много работа, защото мисля, че максимумът за престой беше 1 или 2 часа. В околните сгради има подземни паркинги, като миналата година 4 часа престой беше към 12 Евро. Ние поне толкова стояхме, а то може да си оставиш колата и за повече. От този площад, за който ти споменах има табели, които сочат към моста Риално и към площада Сан Марко. Първоначално се преминава по едно мостче и оттук нататък влизаш в стария град на Венеция- веднага ще видиш гондолите, малките каналчета и всичко. Пеша /то няма и как с колата оттук нататък/ до площад Сан Марко е 40 минути ходене някъде, но така разглеждаш целия стар град, минаваш през моста Риалто, който ти е на пътя и накрая се стига до площад Сан Марко и всичките по-големи забележителности на Венеция- катедралата, часовниковата кула, двореца на дожите. От крайбрежната ивица може да си хванете корабче до някой от близките острови Мурано и Бурано, където правят известните стъкла и предмети от стъкло /такива има обаче из всяко магазинче из Венеция/. Няма как да се загубите, защото на повечето сгради има табелки със стрелки. Когато вървите към моста Риалто и площад Сан Марко табелката, за която трябва да се оглеждате е "Per Rialto", a когато се връщате обратно към колата /ако решите да я оставите на този паркинг де/, тогава табелката, за която трябва да гледате, е 'Per Via Ferrovia" /или някакво подобно изписване беше/. Ние общо взето направихме това, което ти описвам, защото колата я оставяш на много лесно място и после пеша се стига до всички места за гледане, а не се губи време за придвижване с градски транспорт.
Последният път се разходихме и с гондола, като е добре да сте повече хора или дори да се комбинирате с други чакащи. Ние така намерихме двама други души и се качихме заедно, като си направихме дългия курс. Самият гондолиер ви пита дали искате къса или дълга разходка, като дългата беше към 150 Евро, но ако сте 5-6 човека, сумата е доста прилична на човек. Разходката е около час и минаваш дори по Канале Гранде. Гондолиерите говорят английски език и обясняват историята на почти всяка сграда по пътя- къде е живял Казанова и други известни личности. Има какво да се види и си заслужава. Сега по гугъл се опитвам да се ориентирам къде хванахме гондолата и ми посочва, че мястото се казва "Calle Larga XXII Marzo".
Иначе относно забележителностите....по-големи опашки има пред катедралата и за кулата. Заслужава си да видите и моста на въздишките, както и затвора срещу този мост, като дори може да се влезе там.
Относно хотел- не сме спали във Венеция никога. Отсясали сме в Лидо ди Йезоло, но ако решите да спите там, то ще трябва да стигнете с корабче до Венеция и съответно няма да ви се налага да оставите колата на паркинга, за който ви споменах. Иначе като гледах последно за хотели, имаше доста добри оферти за такива в малки градчета до самата Венеция и после с колата се отива към града.

Общо взето това мога да ти кажа като наш опит при посещения с кола там! :beer:
Аватар

barrichello
Aдвокат - мискинин

Град: София/Варна
Кара: 508
My status

Мнениеот karloson » Чет Яну 30, 2014 3:50 pm

Благодаря много!
ЕН1330ВХ

karloson

ЕН1330ВХ

Мнениеот karloson » Сря Май 21, 2014 8:19 am

Вместо до Венеция, ходихме до Париж. Но все пак ще посетим и Венеция някой хубав ден, така че който има какво да каже, темата си е тук.
ЕН1330ВХ

karloson

ЕН1330ВХ

Мнениеот barrichello » Сря Май 21, 2014 7:48 pm

Eeee, браво!! Аз с 308-цата и до Париж съм ходил. Там паркирането по центъра е леко тегаво, а и тези въобще не си пазят колите. Но пък пътищата им са добри и си е удоволствие да се кара там! Надявам се сте си изкарали добре и чакаме снимки с колата :)
Аватар

barrichello
Aдвокат - мискинин

My status

Мнениеот karloson » Сря Май 21, 2014 9:16 pm

ЕН1330ВХ

karloson

ЕН1330ВХ

Мнениеот barrichello » Сря Май 21, 2014 9:33 pm

Ехе, вземам си нещо за хапване и сядам да чета! Браво за подробното обяснение :) :eusa:
Аватар

barrichello
Aдвокат - мискинин

My status

Мнениеот karloson » Нед Ное 09, 2014 8:17 pm

След като вместо до Венеция, пътувахме до Париж, сега имаме нова идея.
И така... Запланували сме едно следновогодишно пътуване до Флоренция със жената. Заминаваме на 2-ри, плануваме да пътуваме обратно на 7-ми или 8-ми. Заплюхме си един хотел в booking: Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. ... ype=total& , който изглежда добре, на поносима цена и близо до всичките забележителности.
Пътят до Любляна вече ми е ясен след разходката до Париж през май. За пътя от Любляна до Флоренция приемам с охота всякакви съвети.
Засега един въпрос е на дневен ред - може ли да се мине пътят (около 1400км) на един дъх без междинно преспиване, или да не се мъчим и да направим една нощувка в Любляна?
При пътуването до Франция тръгнахме в 4.30 сутринта и към 20.00 вечерта бяхме в едно градче на 30км от Залцбург, където преспахме. Сега гледах по картата, че сме минали около 1150км, като междувременно спирахме в Любляна за около час и половина. Така че без почивка май няма да мине, още повече, че ще карам само аз.
За хотела пише, че предлага паркинг срещу допълнително заплащане, ама тая работа ще я уточним като правим резервацията. Попроучих малко от разни сайтове за ZTL (зоната с ограничен трафик) и паркирането - има разни платени паркинги и гаражи между 20 и 33 евро на ден, но се надявам да не ми се налага да търся. Но все пак - и в тая връзка приемам конкретни съвети и препоръки.
ЕН1330ВХ

karloson

ЕН1330ВХ

Мнениеот peshohristov » Чет Сеп 21, 2017 10:13 am

Здравейте! Някой може ли да ме ориентира колко горе/долу излиза една екскурзия до Венеция за 5 дни с колата, нощувки и всичко?

peshohristov

Град: София
Кара: Peugeout

Мнениеот milenivanov » Пет Сеп 22, 2017 10:07 am

Ние ходихме с жената миналата година. Намерихме една оферта за хотел от Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. . Иначе общо ни стъпи някъде около 900 лева, но много зависи какъв е хотелът, къде се храните, колко ти гори колата и т.н. Независимо колко излезе, определено си заслужава да отидете.

milenivanov

Град: Sofia
Кара: Peugeot 204

Мнениеот peshohristov » Чет Сеп 28, 2017 10:17 pm

И ние мислим да отидем.

peshohristov

Град: София
Кара: Peugeout

Назад към Автотуризъм