Проблем с компютъра.

Все пак за да влезем във форума ползваме такива неща. Общи приказки за хардуер, софтуер, периферия, мултимедия и други такива играчки.

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи

Re: Проблем с компютъра.

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Вто Апр 29, 2014 7:59 pm

Че къде ще ходиш да не слушаш. :P Ама шефа е един и ти кара колата. :D
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

Град: Зарата
Кара: Peugeot
My status

Мнениеот barrichello » Вто Апр 29, 2014 8:06 pm

Това с програмата на Весо действа- даже ми показва колко броя такива реклами са блокирани до сега :) :beer: :beer:
Аватар

barrichello
Aдвокат - мискинин

Град: София/Варна
Кара: 508
My status

Мнениеот Killerincho » Вто Апр 29, 2014 8:55 pm

Има настройки за тая работа :)

Killerincho

Град: Стамболийски
Кара: 306

Проблем с компютъра.

Мнениеот civilen » Вто Апр 29, 2014 9:20 pm

Мискинин. Сложи си Opera и няма да имаш тези проблеми. Слагаш
приставката ABP и забравяш за тези глупости, които те тормозят сега.
Рок и Бръм...
Аватар

civilen

Град: София
Кара: 306 HDI 2.0 / 90 hp
My status
    Гараж

Мнениеот Killerincho » Сря Апр 30, 2014 7:05 am

Браузъра няма значение стига да не е Интернет експлорър :) А той ABP вече го сложи и пак няма проблеми :)

Killerincho

Мнениеот civilen » Сря Апр 30, 2014 8:46 am

Има има... Но не искам да споря. Живи и здеави ;)
Рок и Бръм...
Аватар

civilen

Град: София
Кара: 306 HDI 2.0 / 90 hp
My status
    Гараж

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Сря Апр 30, 2014 9:41 am

Колкото по-малко щуротии има накачени на Windows-а толкова по-добре работи. :)
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

My status

Мнениеот Mathias » Сря Апр 30, 2014 10:19 am

Желязно правило!
За това гледайте максимално да ползвате неговите си приложения (това не важи за IE :P ). Единк кодек, един торент клиент, читав браузър, офис пакет, PDF четец, скайп/ICQ или друг месенджър и това е. Е....вече ако се работи с някой специфичен софтуер да, но слагане на няколко кодека, няколко плеъра, няколко браузъра, пет вида програмки за разглеждане на снимки, всякакви програми за прмяна на визуализацията на бозата и като капак на всичко някой CCleaner или TuneUP.....и после :eusa_wall:
А...пропуснах антивирус, макар, че аз лично не ползвам от години.
Аватар

Mathias

Град: Козлодуй
Кара: 607 DW12TED4
ex 406 D8 DW10ATED
My status
    Гараж

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Чет Юни 19, 2014 10:25 am

Такаааааааааа, ето ви една загадка с повишена трудност, да ви изпробвам знанията. :P
От една седмица съм с нов хардуер със стари дискове, но това не е интересно. Сега и загадката.
Старата конфигурация: AMD - процесор, АМ2+/ АМ3 дъно, ДДР2 памет. Изключвам го аз преди лягане и всичко е наред, направи ми впечатление, че хъба изгасна, а при това дъно има постоянен ток към него. Лягам си аз и сутринта... изненада. :eusa_wall: Компютъра не иска да запали.
Сега ще кажете, че е изгоряло захранването, да, ама не. Изкарвам, вкарвам захранващия кабел - пука. Ясна работата - проблема е в дъното.
Взимам аз на детето компа сменям захранването..... мммм даааа, проблема е в дъното.
Та сега съм с компа на детето.
А въпроса към вас е какво мислите, че се е случило с дъното. От сега да кажа, че няма надути кондензатори и всичко изглежда нормално.
Предлагайте варианти. :P Като "Изгоряло дъно" е последното в което ми се иска да вярвам.
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

My status

Мнениеот barrichello » Чет Юни 19, 2014 12:32 pm

:spammer: Носи го на Копринка да го погледнем с бат Весо и Емо, че явно ти не ги разбираш тези неща :P :P

Иначе е интересно, след като няма видими поражения какво може да е станало. Някоя връзка да се е прекъснала?
Аватар

barrichello
Aдвокат - мискинин

Град: София/Варна
Кара: 508
My status

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Чет Юни 19, 2014 4:21 pm

Скоро мисля да го диагностицирам, като ми се играе, ако ли не на Копринка го давам лично на Мискинина да го оправя. Ако и той не се справи ще се обърна към моргата, където будим другите мъртъвци. :D
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

My status

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Чет Юни 19, 2014 7:39 pm

Engineered to be еnjoyed написа:Такаааааааааа, ето ви една загадка с повишена трудност, да ви изпробвам знанията. :P
От една седмица съм с нов хардуер със стари дискове, но това не е интересно. Сега и загадката.
Старата конфигурация: AMD - процесор, АМ2+/ АМ3 дъно, ДДР2 памет. Изключвам го аз преди лягане и всичко е наред, направи ми впечатление, че хъба изгасна, а при това дъно има постоянен ток към него. Лягам си аз и сутринта... изненада. :eusa_wall: Компютъра не иска да запали.
Сега ще кажете, че е изгоряло захранването, да, ама не. Изкарвам, вкарвам захранващия кабел - пука. Ясна работата - проблема е в дъното.
Взимам аз на детето компа сменям захранването..... мммм даааа, проблема е в дъното.
Та сега съм с компа на детето.
А въпроса към вас е какво мислите, че се е случило с дъното. От сега да кажа, че няма надути кондензатори и всичко изглежда нормално.
Предлагайте варианти. :P Като "Изгоряло дъно" е последното в което ми се иска да вярвам.

Това с захранването мога да ти кажа от мойте впечетления и знания на Дъното с допълнителни USB изходи са с постоянно захранване а тези който излизат направо като USB на букса те са с захранване до къто работи PC то само това е ако съм те разбрал правилно
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

Град: ПЛЕВЕН\СОФИЯ
Кара: Peugeot 206 GT
My status
    Гараж

Мнениеот Killerincho » Чет Юни 19, 2014 8:37 pm

Какво означава не може да запали ? Черен екран, харда развърта ли се , някакви светлинки ала-бала ? Щото няма гаранция че е от дъното. И не разбрах всъщност, само хардовете ли са стари или всичко е старо а хардовете са нови ?

Последно на 10 годишно дъно сложих SATA3 хард и сега прави проблеми при паленето. Ето ти интересен бъг например :) Като го изключа от Уиндоуса не иска да запали.Като го спра от копчето пали :) И пак няма проблем с кондензаторите и захранването :)

Killerincho

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Чет Юни 19, 2014 9:27 pm

Хахахахаха, Весо, предвид професията ми "не може да запали" означава, че е мъртъв от към сигнали. ;)
Няма ток към цялата конфигурация. Не светят лампи, не въртят дискове, няма живот в дъното което да съживи останалия хардуер.
А за старото, всичко е старо, просто махнах на детето харда и сложих хардовете на мъртвеца в конфигурацията на детето.
Всякакви шашми съм виждала заради умряла батерия на BIOS, ама чак да не тръгне не съм виждала, да имате някакви такива съмнения?
Кобра, хъба го дадох като пример какво ми направи впечатление още като го изключих вечерта. А иначе аз си ги знам USB-тата, ако всичко е наред има си и постоянен ток. ;)
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

My status

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Чет Юни 19, 2014 10:09 pm

аха ясно попринцип при така блокирали отвсякъде ги гася от тока и махам батерията за малко и после пак я слагам и ако не тъгне тогава вече явно може и да е хардоерен проблем знам ли :)
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Killerincho » Чет Юни 19, 2014 10:37 pm

Ми аз си питам по навик. При никакви сигнали, вероятно е дъното. Аз лично бих го пробвал само с дъно и процесор. Ако запали, поне ще знаеш , че не е точно дъното проблема. Ако има спийкър можеш да се ориентираш по бипканията и да добавяш останалите елементи, докато изреве на умряло. Даже да е заминала батерията , компютъра трябва да пали, но с дефолт настройките на биоса.

Killerincho

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Чет Юни 19, 2014 10:45 pm

Ясно значи не е от батерията, което не е добре, проблема явно е по-сериозен. Ще го избипкам аз него. Ама все си мисля, че е нещо дребно.
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

My status

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Пет Юни 20, 2014 12:15 am

винаги може да е нещо елементарно но и аз така си мислех един път изключвам кашона и на другия ден го пускам и неотговаря от всякъде и като почнах да пробвам частите на друг компютър се оказа изгоряло дъно което е изгорило и процесора и видеото но добре че бяха в последната седмица на 2 годишната гаранция та и чисто нови ми ги подмениха :whew:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

ПредишнаСледваща

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи