Проблем с антивитусна програма Avast

Все пак за да влезем във форума ползваме такива неща. Общи приказки за хардуер, софтуер, периферия, мултимедия и други такива играчки.

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи

Проблем с антивитусна програма Avast

Мнениеот makaveli » Пет Апр 26, 2013 5:14 pm

Здравейте, колеги :) Днес ми се появи следният проблем. Преинсталирах си Avast, но вместо да стартира нормално, изненада. Показва ми следната грешка Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. , но това не ми говори нищо. Моля, ако някой има идея как се решава този проблем да сподели :)
Аватар

makaveli

Град: Стара Загора
Кара: Пежо 306
    Гараж

Re: Проблем с антивитусна програма Avast

Мнениеот makaveli » Пет Апр 26, 2013 5:39 pm

Напълно е дейнсталиран и всякакви останали файлове от него ги изтрих
Аватар

makaveli

Гараж

Мнениеот decho_70 » Пет Апр 26, 2013 5:49 pm

Има една програма CCleaner-мисля че е свободна.Вземи я намери и я пусни да почисти регистрите да не е останало там нещо.Ако и така не стане се предавам, нека по големите спец.да кажат.
Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво.
Аватар

decho_70

Град: Чирпан
Кара: Пежо 406 2,0 бензин 2001 г.
Hyundai Accent 1,3
My status

Мнениеот makaveli » Пет Апр 26, 2013 6:03 pm

Почистих и със CCleaner, и с Disk Cleanup. Няма никаква промяна
Аватар

makaveli

Гараж

Мнениеот Yvo » Пет Апр 26, 2013 7:43 pm

Деинсталираш, почистваш с CCleaner и отново инсталираш - ако продължава да не работи, значи има конфликт с друга програма.
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right.
Аватар

Yvo

Град: Innsbruck
Кара: Citroen

Мнениеот makaveli » Пет Апр 26, 2013 7:58 pm

Има ли начин да се разбере с коя друга програма е конфликтът? Никакви нови програми не са инстралирани.
Аватар

makaveli

Гараж

Мнениеот Mathias » Пет Апр 26, 2013 11:09 pm

Това, което Со е дал, наистина може да помогне.
А това, което ти е излязло (пак както Со е казал) се дължи на факта, че имаш друга програма, която е стартирана в Аваст, работи с нея и т.н. За нея Аваст няма библиотеки с грешки, за които да ти изведе съобщение и тази програма е спряла, не е тръгнала или наистина са в конфликт. Трябва да се търсят не-Microsoft-ски .dll файлове, а за целта помага посочебия от Со линк. Примерно програми, които се ползват за криене на IP например правят такива мизерии.
Все пак, колкото и тъпо да звучи опитай да преинсталираш това: Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. ... px?id=5555
И моля ви хора, не ползвайте CCleaner - колкото помага, толкова може и да навреди. Дори в случая, ако след като си деинсталирал стария Аваст и преди да сложиш новия си пуснал клийнъра може той да е оцацал работата :(
Аватар

Mathias

Град: Козлодуй
Кара: 607 DW12TED4
ex 406 D8 DW10ATED
My status
    Гараж

Мнениеот Mathias » Съб Апр 27, 2013 12:02 am

Поднасям своите извинения за писането на мнение след себе си, ама няма как да добавя към горния.
Предполагам си сложил Avast! 8 и се оказва, че проблема е масов и не си единствен, така, че проблема може и да не е в твоя "телевизор" ;)
Между другото, никъде не си споменал с каква операционна система си, а това е важно? :)
Аватар

Mathias

ex 406 D8 DW10ATED
My status
    Гараж

Мнениеот Yvo » Съб Апр 27, 2013 8:11 am

Проблемът, както обича да казва един колега, се намира на 40 см от екрана. Решението на проблема също.
Това което искам да кажа е, че проблемите с Avast! 8 са масови, но ако го инсталираш на чист Windows ще проработи (което означава, че повридата е в твоят телевизор). Или имаш инсталирана някаква програма с която Avast! не се понася, или си имал такава и тя не е напълно деинсталирана (ако имаш Backup на системата, сега и момента за него, но предполагам нямаш такъв). Ако ти се занимава можеш да се опиташ да потърсиш виновната DLL, но шансът да успееш не е много голям.... поне така ми се струва (малко и от личен опит го казвам).
Препоръчах също като другите колеги преди мен СCleaner, защото е най-разпространената безплатна и проста за използване програма (аз лично използвам други, но това тук е off topic). Това че може и да развали нещо е ясно, но същото важи с пълна сила за всяка една програма - колкото по-добре чистят, толкова по-опасно е да изчистят нещо в повече. CCleaner е един разумен компромис: за това и рядко има полза от нея, но поне Windows оцелява.
Бих искал накрая да отбележа, че не съм почитател на Avast! и не я използвам, ползата от нея (в безплатната и версия) не е особено голяма, а проблемите винаги ги е имало. Ако някой е решил да я купува, по-добре да погледне преди това при Kaspersky Lab, като безплатно решение бих препоръчал Microsoft Security Essentials (ако сме с "легален" Windows разбира се). Или като внимаваш, нямаш нужда от антивирус.
Аватар

Yvo

Мнениеот makaveli » Съб Апр 27, 2013 8:52 am

Mathias написа:Поднасям своите извинения за писането на мнение след себе си, ама няма как да добавя към горния.
Предполагам си сложил Avast! 8 и се оказва, че проблема е масов и не си единствен, така, че проблема може и да не е в твоя "телевизор" ;)
Между другото, никъде не си споменал с каква операционна система си, а това е важно? :)

С 8 правих опити колега :), и аз видях, че има някакъв масов проблем с тази версия. Та да си кажа, дръпнах по-стара версия и проблеми няма :)
Благодаря на всички за помощта :thankyou:
Аватар

makaveli

Гараж

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Съб Апр 27, 2013 1:12 pm

Тъкмо щях да пиша, че проблема е във файл в самата Аваст-а. Липсва и някой важен. Ама гледам, че нещата са се изяснили.
И на всички ви препоръчвам да ползвате Microsoft Security Essentials. Безплатна е, а доста добра. Аз лично съм с нея и отдавна съм забравила какво е да слагаш нови версии, да търсиш кодове и хиляди други глупави неща.
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

Град: Зарата
Кара: Peugeot
My status

Мнениеот Mathias » Съб Апр 27, 2013 1:41 pm

Подкрепям горното, като мога да допълня - оптимизирана си е от Microsoft и работи много леко.
Аз антивирусна не ползвам, ама ма'анете ме мене :P
Аватар

Mathias

ex 406 D8 DW10ATED
My status
    Гараж

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Съб Апр 27, 2013 1:49 pm

Ти не давай такива акъли да не се ползва антивирусна, че не всеки е наясно какво да прави когато трябва да чисти. :D
Подкрепям да не се ползва C Cleaner прави поразии да не говорим, че към него има закачени хиляди рекламни софтуери които само дразнят и те шашкат. Уиндоуса си е достатъчно оптимизиран и е нужно само стандартното почистване на диска, което си е закачено към него. :)
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

Град: Зарата
Кара: Peugeot
My status

Мнениеот Mathias » Съб Апр 27, 2013 6:56 pm

За това и казах "ма'анете ме мене", че не препоръчвам на друг да НЕ ползва антивирусна. Мен лично ми пречи даже ;)
Аватар

Mathias

ex 406 D8 DW10ATED
My status
    Гараж

Мнениеот Yvo » Нед Апр 28, 2013 8:42 am

Малко се отклонихме от темата, но понеже явно стана недоразумение искам да доуточня:
Не става дума за "почистване" на диска - това не е и толкова важно. СCleaner трие стари или ненужни записи в Registry, което Windows не може, освен ако не възтановява предишна "чиста" версия. Тук говорим също така за безплатни програми, иначе TuneUp Utilities е много по-добър избор. А колкото до избора на Антивирус, или човек внимава и тогава наистина няма нужда, или цъка където му попадне и съответно никаква програма не може 100% да го опази. В днешно време само Антивирус не е достатъчно, без Firewall пак можеш да се превърнеш в зомби. Без да искам да правя реклама на Microsoft ще добавя само, че за всички които поне малко внимават, Security Essentials е напълно достатъчна (безплатна) защита. И за разлика от Avast и други подобни, веднъж инсталирана, забравяш за нея.
Разбира се всеки си решава за себе си, нали има демокрация :)
Аватар

Yvo

Мнениеот peter11 » Сря Ное 20, 2013 1:14 pm

Mathias написа:За това и казах "ма'анете ме мене", че не препоръчвам на друг да НЕ ползва антивирусна. Мен лично ми пречи даже ;)

Ако нямаш антивирусна копма ти сигурно е пълен с вируси, поне това е моето мнение, колкото до антивирусните колкото и странно да звучи предпазват за разлика от тези който нямат .

peter11

Град: Vidin
Кара: 206

Мнениеот J 5 » Сря Ное 20, 2013 3:01 pm

Подкрепям мненията за Security Essentials, а който ползва нет на БТК, има право да ползва и нод32, също работи незабележимо, имам го на един допотопен комп на 500мхз и изобщо не го тормози.

J 5

Град:    
Кара:    

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи