USB Sound Card

Все пак за да влезем във форума ползваме такива неща. Общи приказки за хардуер, софтуер, периферия, мултимедия и други такива играчки.

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи

Re: USB Sound Card

Мнениеот Dr_zax » Пет Яну 31, 2014 8:08 am

Е чак до толкова няма да се охарча баси соулаките майна. Е сигурно си струват, но аз ползвам слушалките обикновенно някой като спи за да си гледам сериалите спокойно със звук. Иначе за 5+1 си ползвам домалното кино като првхвърлям звука през hdmi кабеша в телевизора и от там през стрео жака в системата и тя си го мидулира. Така си правя мини домашно кино с hd качество :smile:

От клиника на третия етаж

Dr_zax

Град: Пловдив
Кара: 307

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Пет Яну 31, 2014 12:12 pm

Мдам добра е идеята и в твоя случей щом минава през устройство да го модолира от 2.1 да ги прави на 5.1 супер начи външната звукова би ти свършила работа. А за периферията лятото случайно ме поканиха на турнир по една известна игра и там го спечелих и ми подариха тези слушалки клавиетура и тя за 100 лв и мишка и тя на тези пари спонсорите бяха щедри до тогава и аз бях с периферия за 30-40лв но няма нищо общо никога не съм вярвал че може да има такава разлика :beemo: до тогава си казвах да не съм луд да давам пари за до дето Дууууа :D
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

Град: ПЛЕВЕН\СОФИЯ
Кара: Peugeot 206 GT
My status
    Гараж

Мнениеот metray » Пет Яну 31, 2014 12:25 pm

Dr_zax написа:Е чак до толкова няма да се охарча баси соулаките майна. Е сигурно си струват, но аз ползвам слушалките обикновенно някой като спи за да си гледам сериалите спокойно със звук. Иначе за 5+1 си ползвам домалното кино като првхвърлям звука през hdmi кабеша в телевизора и от там през стрео жака в системата и тя си го мидулира. Така си правя мини домашно кино с hd качество :smile:

И аз така съм го свързал.Предполагам ползваш Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. кабел от тв към дом кино.Обаче аз взимам звука от слушалките,при тв Филипс на скарт буксата няма звук.Или оптичен кабел към двд за звука.
Аватар

metray

Град: София
Кара: 406 HDI 2.0/110
28/4/2000г

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Пет Яну 31, 2014 12:41 pm

metray написа:
Dr_zax написа:Е чак до толкова няма да се охарча баси соулаките майна. Е сигурно си струват, но аз ползвам слушалките обикновенно някой като спи за да си гледам сериалите спокойно със звук. Иначе за 5+1 си ползвам домалното кино като првхвърлям звука през hdmi кабеша в телевизора и от там през стрео жака в системата и тя си го мидулира. Така си правя мини домашно кино с hd качество :smile:

Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.

Това в Qazer струваше 45 стотинки китайско а германско 60 :beemo:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

Град: ПЛЕВЕН\СОФИЯ
Кара: Peugeot 206 GT
My status
    Гараж

Мнениеот Dr_zax » Пет Яну 31, 2014 12:52 pm

Не колега не ползвам такъв кабел. При мен врътката е следната. С hdmi кабел съм, 10м с позлатени букси, през който прехвърлям и звук и катрина в телевизора. На лаптипа, май вървеше с дряйеерите, имам една настройка SRC май беше не помня , като включа кабрла ми дава избор дали звука да е през кабела в телевизора или да си остане на лаптопа . След което с ноемален кабел 3,5мм стерео жак и 2 мъжки камбанки вкарва звука в системата от слушалките на телевизора и от там насетне системата си го модулира като 5+1.
Искаше ми се със скарта да го направя обаче моя телевизор, имам лед 32инча на финлукс, няма връзка между скаровете и хдми портовете и за това ползвам жака за слушалките.

Dr_zax

Мнениеот metray » Пет Яну 31, 2014 2:15 pm

Именно и аз така правя връзката с hdmi + стерео кабела,нещо не сме се разбрали.Мисълта ми беше ,че ползвам такъв кабел-1 жак "мъжки" във слушалките на тв и преминава на две/ся като се замисля и те са мъжки и кабела е Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки./в ляв и десен,включени в IN на двд-то.
Аватар

metray

28/4/2000г

Мнениеот Dr_zax » Пет Яну 31, 2014 3:15 pm

Баш баш такъв е :) . Ся мисля да си направя едно преходниче за да мога и скарта да си ползвам за звука само от тв, че да се нлга него да го вадя през слушлките. Че нещо така и не намерих такова чудо из мгазините каквото искам.
идеята е един мъжки чинч в който да влизат 2 женски. Така ще свържа и скарта и кабеш от алушлките де не се дупя всеки път.

Dr_zax

Мнениеот metray » Пет Яну 31, 2014 4:16 pm

Начи за звука от скарта:писах на Филипс бг и ми върнаха отговор,че от скарта по никакъв начин не мога да изкарам звук.Само през слушалките,оптичния кабел или гледам отзад има и букси YPbPr,който по схема гледах,че се използват за звук от комп+VGA връзка .Ако е на същия принцип и при теб скарта няма да стане,може би.
Аватар

metray

28/4/2000г

Мнениеот Dr_zax » Пет Яну 31, 2014 7:04 pm

Аз през скарта вадя звука от телевизора само когато работи с приемник или на тунер . Демек гледам си новините и звука ми минава през домашното кино . И предвид това, че през скарта вадя само звуков сигнал който вкарвам в системата не мога да се съглася с казаното от Филипс. Все пак имаме и друг фактор ,а той е марката телевизор и начина му на звързване и тн.
На самият телевизор имам изходи и за суббуфер и за връзка на активна система 5+1 (не домашно кино а само колони). В YPbPr ми е включен видио сигнала от домашното кино , като при него разбира се звук в телевизора не влиза .

Dr_zax

Мнениеот Killerincho » Пет Яну 31, 2014 9:54 pm

Нещо не схващам каква е идеята баси. Правил съм такива системи и то доста. Я пояснете какво точно дееба се опитваш да направиш Док, че да ти обясня как стават нещата :)

Killerincho

Град: Стамболийски
Кара: 306

Мнениеот Dr_zax » Пет Яну 31, 2014 9:59 pm

Аз знам какво трябва да направя ама не мисе занимава да поя :)
:spammer: утре ако работиш ще мина да ти оставя визитки и ще ти обясня :)

Dr_zax

Мнениеот Killerincho » Пет Яну 31, 2014 10:04 pm

Утре работя до към 14 часа и съм навит на кафенце някъде след работа :) Но ако не ти се пие кафе , може пак да минеш през работата де :) Най-малкото носи визитки и да ти платя ключодържача :)

Killerincho

Град: Стамболийски
Кара: 306

Предишна

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи