Проблеми с iOS

Все пак за да влезем във форума ползваме такива неща. Общи приказки за хардуер, софтуер, периферия, мултимедия и други такива играчки.

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи

Проблеми с iOS

Мнениеот maniac » Пет Окт 18, 2013 11:39 pm

Мога много да изпиша по въпроса, но няма смисъл да си хабя думите. Не ги харесват тези машинки, които знаят по-добре от мен какво искам и това е. Не знам от къде ми го набутаха тоя служебен боклук. В случая става въпрос за iOS7 и изключване на вибрацията на будилника. Така или иначе не спя с телефона в джоба на пижамата, вибрацията няма да ми помогне много. Освен това е супер дразнещо да се събудиш от дрънченето на телефона по нощното шкавче. Предпочитам да ме събудят с нещо друго, но това е тема за друг форум... Размечтах се. И така - не очаквам някой да е успял да се пребори с умната машинка, но все пак...
Д-р Стоянов
гинеколог-любител
* * * * * * * * * * * * * *
Симпатичните хора не си затъмняват стъклата
Аватар

maniac

Град: Варна
Кара: Peugeot 306D '95

Re: Проблеми с iOS

Мнениеот So » Съб Окт 19, 2013 9:09 am

Много е дразнещо наистина, но единствения работещ вариант май е смартфона да е върху калъфа си, вестник, хавлия или друго от сорта. :(
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот maniac » Съб Окт 19, 2013 9:56 am

Май май... Като че ли единственото решение при тези хай-тек джаджи е доста лоу-тек. Другият вариант е да го изтърва от петия етаж и да се надявам да ми дадат Блекбери ;)
Д-р Стоянов
гинеколог-любител
Аватар

maniac

Мнениеот maniac » Съб Окт 19, 2013 11:36 am

Мислих го този вариант, но все пак искам телефонът да си вибрира когато някой ме търси. Не винаги го чувам просто. Това, което искам е да изключа вибрацията само на будилника. Като се замисля звучи абсурдно - будилник с вибрация.
Д-р Стоянов
гинеколог-любител
Аватар

maniac

Мнениеот maniac » Съб Окт 19, 2013 12:24 pm

И така не става :) Докато съм в офиса винаги оставям телефона на Silent така че вибрацията ми трябва тогава. За вариант всеки ден по няколко пъти да променям настройките не си и помислям. Тъжно е когато трябва да убеждаваш някоя машинка да прави не това, от което имаш нужда, а това, от което самият ти си мислиш че имаш нужда.
Д-р Стоянов
гинеколог-любител
Аватар

maniac

Мнениеот maniac » Съб Окт 19, 2013 12:29 pm

Последно и аз се насочих към този вариант. Имаш ли наблюдения на коя може да се разчита? Малко не ми се рискува някой ден да отида на работа в 10. Смятам да пробвам с Alarm Clock Free
Д-р Стоянов
гинеколог-любител
Аватар

maniac

Мнениеот maniac » Съб Окт 19, 2013 12:55 pm

Благодаря :beer: Ще пробвам и ще споделя. Май онези иначе симпатични младежи от Епъл не са ми оставили голям избор. Все пак това е малко все едно климатика ти винаги да прави -10 градуса в колата, и единственото решение да е да караш с ушанка и ръкавици. Очаквам в iOS8 часът за събуждане да е предварително зададен и да не можеш да го буташ.
Д-р Стоянов
гинеколог-любител
Аватар

maniac

Мнениеот maniac » Сря Окт 23, 2013 9:16 am

Последно се спрях на Alarm Clock Free на iHandy. Позволява да си направиш схема с много аларми, което за мен е голям плюс. Освен това има опция за включване и изключване на вибрацията, както и опция за наистина бавно повишаване на силата на звука. Тази сутрин не се стреснах от дрънчащ по шкавчеро телефон както обикновено, а просто в един момент се усетих, че причките, които чувам са всъщност от будилника. Има си и недостатък естествено. Както всеки друг не оригинален будилник вечерта трябва да отвориш приложението и да го оставиш отворено през нощта. Ако забравиш телефонут ще изви рита леко и като се събудиш след време ще видиш съобщение, че будилникът е звънял. Така или иначе ми се налага да използвам и двете аларми. Настройвам новата пет минути преди оригиналната. Половинчато решение, но пак е по-добре от преди.
Д-р Стоянов
гинеколог-любител
Аватар

maniac

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи