Помощ за компютър

Все пак за да влезем във форума ползваме такива неща. Общи приказки за хардуер, софтуер, периферия, мултимедия и други такива играчки.

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи

Помощ за компютър

Мнениеот metray » Нед Сеп 15, 2013 12:51 pm

Значи най -първо да споделя,че на компа пише NO INDIANS :lol: ако ме разбрахте,че не разбирам много много,даже хич...При вкл доста време зарежда.При отваряне на експлорер или мозила понякой път движа мишката,а стрелката на монитора се мести със закъснение и насечено.При пускане на плеяр има насичане на звука,става все едно има устройство за преправяне на глас/като метален от отвъдното/.Отделно при вкл на слушалките има шум/бръм в тях преди да е пуснат плеяр или youtube примерно и не мога да използвам максимума на звука на плеяра-до около 20% и след това почва да криви звука.При отваряне на клипчета в тубата примерно тръгват ,но заспива екрана и след 15-20 сек. се оправя.Правиха ми някви преинсталиране на кодеци,нищо.Мисля че има нещо "счупено" във файловете ама не разбирам .Или някви трити-недотрити,качвани-недокачвани неща и пречат.Машината е на няма и 2 год,ram ddr3 4gb dimm1333;hdd sata 3 seagate 750 gb ;svga pci-e sapphire hd 6450 1gb ddr3
Заета е по-малко от половината памет.Мисля,че не го обясних много ясно и затова искам да го погледнат, то ще си покаже магариите.
Може и Аваста да ме бъзика,щото иска ново инсталиране свързано със сигурността на адобе и др., но зависват и се инсталират безкрайно.
Използвам WINAMP,KMP,WINDOWS MEDIA PLAYER.
Много ме съмнява синчето от игрите в нета да не е закачил нещо,после да е прекъсвал качвенето и сега да товари.
Аватар

metray

Град: София
Кара: 406 HDI 2.0/110
28/4/2000г

Re: Помощ за компютър

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Нед Сеп 15, 2013 1:00 pm

Според мен имаш нужда от нов Windows и по-свястна антивирусна. Всичко прочетено ми звучи като вируси.
Предполагам, че си с Windows 7 към него Microsoft са измислили много хубава и безплатна антивирусна (безплатна докато ти е активен WIndows-а разбира се) Microsoft security essentials.
Ако не се оправи от новия Windows има едни дискове с тестови програми (Hiren се казва компилацията). Правиш пълен тест и ще разбереш ако проблема е в даден модул.
Предвид това което казваш, че не разбираш може и да се наложи да ползваш по- разбиращ човек. :)
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

Град: Зарата
Кара: Peugeot
My status

Мнениеот So » Нед Сеп 15, 2013 1:15 pm

Както каза Кака, с преинсталация на ОС ще се оправят нещата. Най-вероятно малкия е забърсал разни вируси от безразборно кликане по сайтове.
То не, че и на възрастни не се случват тези неща. Милооо ... :* :D
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Нед Сеп 15, 2013 1:19 pm

:D :D :D Не е важно какво си забърсал, а да знаеш как да се отървеш от него. :P
Аз се заразих точно от допълнителни "Кодеци" от безразборни сайтове.
Докато се усетя той (вирусът) ми изяде и антивирусната. :D
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

My status

Мнениеот civilen » Нед Сеп 15, 2013 1:24 pm

Ако си от София ( както пише в профила ти ), може да го донесеш на някоя сбирка. Ако ли не, може до вкъщи в удобен за теб и мен ден и ще оправим работата :) :z-smilie05:
Рок и Бръм...
Аватар

civilen

Кара: 306 HDI 2.0 / 90 hp
My status
    Гараж

Мнениеот peter11 » Пон Дек 02, 2013 5:48 pm

преди преинстал пусни антивирусна да пречисти вирусчетата , иначе ,хубаво ще преинсталираш и когато отвориш някой заразен файл и пак син екран или някоя друга мизерия ...

peter11

Град: Vidin
Кара: 206

Мнениеот Gospodinov » Пон Дек 02, 2013 6:44 pm

Някак си не мога да се съглася с теб :) Поздрави!
Клин, клин избива, но един винаги остава!
Аватар

Gospodinov

Град: Перник
Кара: 307 2.0 HDI 90hp 2001г.
Мерцедес Актрос 450hp 2015г.

Мнениеот So » Пон Дек 02, 2013 6:55 pm

Колегата @peter11 трупа мнения през няколко профила, така че няма смисъл да се вземат подобни постове насериозно. Нека се чувства предупреден. Безплатна реклама на ОНАЯ добавка за масло не смятаме да правим в този форум! :hand:
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот Gospodinov » Пон Дек 02, 2013 7:42 pm

Бая мнения е натрупал като гледам :)
:spammer: Извинявам се за офтопика.
Клин, клин избива, но един винаги остава!
Аватар

Gospodinov

Град: Перник
Кара: 307 2.0 HDI 90hp 2001г.
Мерцедес Актрос 450hp 2015г.

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Вто Дек 03, 2013 12:33 am

Наѝ лесното решение е да си преинсталираш компа за 10-15 лв работа или ако неискаш мога да ти препорьчам следните програми за вьстановяване на системата

CCleaner прочиства боклуци хронологиѝ и ненужно натрупана информация

Advanced SystemCare 6 прочиства системата от грешки неправилно инсталирани програми бьгове и червени дупки по диска

Advanced Uninstaller на сьщата фирма вместо да триеш ненужните програми и игри с del както нетрябва така това е много лесен uinstaler коѝто уинсталва лесно бьрзо и не оставя остатачни фаилове на изтрити програми и ирги

EVEREST програма за мониторинг на хардоера показва всички хардоерни елементи с каква работна температура са и се предпазват от прегряване и с това може да следиш колко се загрява и сьответно кога да го чистиш и сменяш термопасти а и показва заети RAM CPU и GPU пространства и RPM на вентилаторите

това са задьлжителните програми за едно нормално ПС с което при следене и проверки може да изкараш с един уиндолс 2 години без лагове забивания и прочие :)Надявам се да сьм бил полезен

И накрая Антивиростна AVAST с поставен лиценз и настроена така че да хваща и спира всичко без да пищи бесмислено

П,п Не винаги забиването и бавната работа се дьлжи на софтоерни проблеми в доста случеи това се дьлжи на висока работна температура

Послепис на послеписа извинете за правописните грешки пиша на тьмно с клавиетура без БГ :D
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

Град: ПЛЕВЕН\СОФИЯ
Кара: Peugeot 206 GT
My status
    Гараж

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Вто Дек 03, 2013 12:38 am

peter11 написа:преди преинстал пусни антивирусна да пречисти вирусчетата , иначе ,хубаво ще преинсталираш и когато отвориш някой заразен файл и пак син екран или някоя друга мизерия ...

:spammer: извинете за 2 пост и спама но !!

напьлно бесмислено е това при преинсталация всички системни фаилове се трият и се заместват с фаиловете от диска единствените фаилове коѝто остават са БИоса а тоѝ е памет която един пьт записана не се трие и презаписва :beer:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Вто Дек 03, 2013 12:03 pm

Всичките изброени програми от колегата са ненужни да се постоянно инсталирани на компа, според мен. :)
Еverest пък изобщо не виждам за какво може да служи, когато компа има проблем със софтуер.
Записвате си един BOOT диск Hiren 10 (препоръчвам 10, защото там има свестни програми и за делене на HDD, а при другите версии ги няма) и си имате всичко на куп. Ако имате проблем просто стартирате диска и си ползвате каквото ви трябва.
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

My status

Мнениеот So » Вто Дек 03, 2013 12:11 pm

K_O_B_R_A_T_A написа:...
това са задьлжителните програми за едно нормално ПС с което при следене и проверки може да изкараш с един уиндолс 2 години без лагове забивания и прочие :)...

Иво, недей така, бре! Нотбука ми е четиригодишен и нито е помирисвал такъв тип софтуер, нито лаги и забива. Освен добър антивирус и що годе някаква компютърна грамотност у ползвателя нищо друго не ти трябва. :)
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот Mathias » Вто Дек 03, 2013 12:38 pm

Специално CCleaner ми е "любимата" програма - благодарение на програми като нея и TuneUp Utilities имам честичко работа за по някой лев :D Чисти и квото трябва, и каквото не трябва :D Сещам се и за бози като registry editor-и, cleaner-и и fix-атори....абе мечтата на сервиза са ;)
So написа:....що годе някаква компютърна грамотност у ползвателя нищо друго не ти трябва. :)

Именно, няма ли кадърно "задклавитурно устройство", нищо не спасява - дето се вика лекарство в неук човек е отрова, а отрова в ръцете на лекар е лекарство :z-smilie05:
Аватар

Mathias

Град: Козлодуй
Кара: 607 DW12TED4
ex 406 D8 DW10ATED
My status
    Гараж

Мнениеот So » Вто Дек 03, 2013 12:43 pm

Да, Емо. И освен това покрай "чистенето" пък какви хубави добавки инсталира така между другото. Направо след това се чудиш това твоя комп ли е или не. :eusa_wall:
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот zlobich » Вто Дек 03, 2013 3:52 pm

Колега,цивилния ти е предложил решение на проблема.
Ако имаш ценна информация на компа се запазва на външен диск или на ДВД-та.
Прави се пълен формат на харда,слага се нов Уиндоус и няма да си познаеш компютъра.
За антивирусните мога да кажа,че не вършат никаква работа,нека да не навлизаме в тази материя.
Програми за чистене на регистри,поправка на уиндоус и какви ли още не няма да ти решат проблема,само ще отложат новата инсталация,и пумията ще е същата.Все пак това е уиндоус веднъж оплеска ли се най-сигурно е да се сложи свежо копие.
:z-smilie05:
Аватар

zlobich

Кара: Alfa Romeo 1.9 JTD 105hp
My status
    Гараж

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Вто Дек 03, 2013 4:41 pm

Аз пък не разбирам защо трябва да се вади инфото от харда. Това се налага само и единствено ако харда е на един дял. Обикновено хардовете са разделени поне на два дяла ако не и повече. Цялата информация от C: се прехвърля в D: или друг действащ дял и проблема е решен. Компютъра е готов за инсталация.
КОмпютри с един дял обикновено имат лицензиран Windows. Тогава пък не се налага да се прави нова инсталация, а просто да се стартира вградения Windows.
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

My status

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Вто Дек 03, 2013 9:43 pm

So написа:
K_O_B_R_A_T_A написа:...
това са задьлжителните програми за едно нормално ПС с което при следене и проверки може да изкараш с един уиндолс 2 години без лагове забивания и прочие :)...

Иво, недей така, бре! Нотбука ми е четиригодишен и нито е помирисвал такъв тип софтуер, нито лаги и забива. Освен добър антивирус и що годе някаква компютърна грамотност у ползвателя нищо друго не ти трябва. :)

So тук говориме за хора коѝто нямат софтоери познания коѝто се ровят из саѝтове с Зловреден софтоер трият игрите и програмите като изтрият фаиловете и с дел а не по нужния начин ! А хората коѝто разбират не слагат нито една спомената програма защото знаят как да си пазят компа :)
А относно за отговора на КАКА не мисля че са ненужни програми много приятели са и изгоряли процесори и видео карти или са били с отлепени чипове само и само защото са забравяли да ги чистат и са ги пьржели на над 100 градоса с активно охлаждане :lol: евереста си ти стои и ти показва температурата и превиши ли границите тьрсиш причината :)

лично аз моя винаги работи като показва всички температури особено когато го оверклоквам да пусна някоя нова игра с космически изисквания :rock: и то не че да я играя ами да видя дали ще трьгне :)

без да се хвяля с течен азот и азотен охладител сьм постигал температура -119 и оверклок на макс :lol:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Вто Дек 03, 2013 9:52 pm

Колега каква ти е конфигурацията?
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

My status

Мнениеот So » Вто Дек 03, 2013 9:57 pm

Добре, ама тук говорим за Excel и Интернет приложения. Овърклока не ни е тема. :) По-скоро ни е тема баш зловредния софтуер, предпазването от него и евентуалните последици при заразяването.
Аватар

So

306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Следваща

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи