Peugeot Fans Bulgaria • Виж темата - поставка-охладител за лаптоп

поставка-охладител за лаптоп

Все пак за да влезем във форума ползваме такива неща. Общи приказки за хардуер, софтуер, периферия, мултимедия и други такива играчки.

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи

Re: поставка-охладител за лаптоп

Мнениеот baba » Сря Фев 05, 2014 6:44 am

Е,как да го чистя,като е в гаранция,на всичкото отгоре сервиза го отваряхе и му лепнаха и една лепка отдолу. :fasttalk:
"Даже да сгрешиш,щом се промениш-стават чудеса!" - Красавицата и звяра
Аватар

baba
Баба на форума

Град: Люлин.
Кара: я сама и си и е много добре!
My status

Мнениеот Mathias » Сря Фев 05, 2014 10:23 am

Поне там където аз работех преди време, за лаптопи имахме задължителна профилактика на 6 месеца. В гаранцията пишеше, че ако клиента не го донесе за профилактика, гаранцията отпада. Тази профилактика беше безплатна.
Аватар

Mathias

Град: Козлодуй
Кара: 607 DW12TED4
ex 406 D8 DW10ATED
My status
    Гараж

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Сря Фев 05, 2014 11:04 am

Кате, веднъж годишно го носиш за профилактика в оторизирания сервиз.
За вграденото видео зависи за какво го ползваш, все пак тук говорим за лаптоп, а те обикновено не се ползват за геймърски. За процесора Inтел е почти задължително при лаптопите, AMD изискват повече внимание, заради температурите които поддържат.
Но след всичко изписано изводът е, да се грижим за машините както за себе си и така те ще ни служат вярно. :)
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

Град: Зарата
Кара: Peugeot
My status

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Чет Фев 06, 2014 12:36 am

И все пак най сигурния варянт е да си го направиш на акварум Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. :lol:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

Град: ПЛЕВЕН\СОФИЯ
Кара: Peugeot 206 GT
My status
    Гараж

Мнениеот dobringeorgiev » Вто Мар 25, 2014 4:45 pm

Ползвал съм и качествен и евтин китайски вентилатор за лаптопа и честно казано няма голяма разлика. Според мен си заслужава да има човек такова устройство, но преди всички си зависи какъв модел е компютърът.
"pjuːʒoʊ or pɜrʒoʊ"
Аватар

dobringeorgiev

Град: Пазарджик
Кара: Peugeot 308

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Вто Мар 25, 2014 9:49 pm

че зависи от компа е ясно интела си е природно надарен да не грее докато АМД то е наказан от господа да е бързоварче.... :D а относно дали има смисъл от скъп да има и то голяма когато си ''констроирах'' компа сложих евтини китайски боклуци 12 на брой и като пуснах всички шумът наподобяваше на излитащ изтребител дори и на 5 волта пак бучаха и по бързата процедура ги бракувах и купух Color Masters 12лв парчето въздушния поток е същия само че дето шум няма никакъв... та дори си правих експерименти дали са издръжливи и дори на 25 волта издържа та дори и на тройно повече убороти пак беше тих :)
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот maniac » Вто Мар 25, 2014 11:21 pm

Моя комп започна да забива на ХД филми и ми се наложи да изчистя прахоляка. Аз обаче го направих по друг начин - просто залепих прахосмукачката на решетката, през която влиза охлаждащият въздух за няколко секунди. Сега проблеми няма. Хубавото е че не съм го отварял, понеже е гаранционен. Лошото е, че прахолякът се събра от вътрешната страна на решетката, а не ми се занимава да го чопля оттам :)
Иначе аз съм на мнение, че охлаждащите поставки за лаптопи вършат работа колкото магнитните наколенки на Др Ливайн :)
Д-р Стоянов
гинеколог-любител
* * * * * * * * * * * * * *
Симпатичните хора не си затъмняват стъклата
Аватар

maniac

Град: Варна
Кара: Peugeot 306D '95

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Вто Мар 25, 2014 11:50 pm

с прахусмокачка няма да е толкова голям ефекта колкото компресора с 8-10 атносвери не пепелта ще издуха ами нов го прави но не се ли отвори е трудна работа през дупките но като е в гаранция чистенето трябва да го поемат те на орпеделен срок време даже ако не се чисти от тях гаранцията отпада доколкото знам като съм бачкал в един сервиз :rolleyes:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот decho_70 » Сря Мар 26, 2014 10:05 am

Това 8-10 атмосфери няма ли да дойде малко множко.На работата имаме такъв компресор дето помпим гумите на автобусите и като знам с каква скорост излиза въздуха на тези атмосфери малко ми е притеснително какво ще се случи вътре.
Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво.
Аватар

decho_70

Град: Чирпан
Кара: Пежо 406 2,0 бензин 2001 г.
Hyundai Accent 1,3
My status

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Сря Мар 26, 2014 9:59 pm

е ти няма да го залепваш за елементите нали ще издухаш кондензаторите :D но ако саклещиш с нещо да не се движи вентилатора и пуснеш яко въздуха става като нов изчиства и вентилатора и радятора само едно смазване и издържа още 10-15 години :D
п.п на тези атновсвери ако залепиш накрайника до някой вентилатор и не го фиксираш да не се върти ще вдигне такива обороти че ще се пръсне лично съм го пробвал :P
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот peter11 » Чет Апр 03, 2014 8:45 am

K_O_B_R_A_T_A написа:че зависи от компа е ясно интела си е природно надарен да не грее докато АМД то е наказан от господа да е бързоварче.... :D а относно дали има смисъл от скъп да има и то голяма когато си ''констроирах'' компа сложих евтини китайски боклуци 12 на брой и като пуснах всички шумът наподобяваше на излитащ изтребител дори и на 5 волта пак бучаха и по бързата процедура ги бракувах и купух Color Masters 12лв парчето въздушния поток е същия само че дето шум няма никакъв... та дори си правих експерименти дали са издръжливи и дори на 25 волта издържа та дори и на тройно повече убороти пак беше тих :)

Наистина AMD атлон - котлон греят здраво, аз бях набарал вентилатори Zalman и не съм имал проблеми никога с тях , тихи са не са като евтините китайски.

peter11

Град: Vidin
Кара: 206

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Чет Апр 03, 2014 11:52 pm

ColorMasters и Zalman са си лидери в пазара за охлаждане няма база за сравнение... за мен AMD то по скоро е за настолен компютър който охлаждането не е проблем отколкото при лаптопите който се цели компактност да е тънак и лек което трудно може да се постигне с добра охладителна система набутана в кутия за пица :lol: :D
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Mathias » Чет Апр 03, 2014 11:59 pm

Приказките кои греят повече и кои по-малко като марка са несериозни. Всичко зависи от поколение, архитектура, технологичен процес и т.н. Аз лично, подчертавам лично, помня време, в което Duron беше истинска печка. След това се появи D серията на Intel, която се опитваше да се конкурира с първите 64 битови процесори на AMD, но ги биеше единствено по "жега"....та искам да кажа, че нещата се въртят.
И ColorMasters може да е фирма за боя промерно, а ти няколко пъти да си искал да кажеш Cooler Master, които са доста далеч от лидерите ;)
Аватар

Mathias

ex 406 D8 DW10ATED
My status
    Гараж

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Пет Апр 04, 2014 1:33 am

Говорим за процесори от последните 10 години в който моделите АМД излезнали срещу конкуренция на интел по показател на топлина амд то са доста назад.... а относно Cooler Master обърках едната буква и немисля че са назад ами за мен са си едни от първите като съм гледал мнения и статистики за мен са си едни от най добрите било то към охладители кутий периферия и прочие дори към охладители съм зимал от почти всички марки вентилатори да пробвам кой е най тих и същевременно е в необходимите обороти и мастера ги превазхождаше по сичко дори и залмана на 8 волта беше по шумен и не говорим само за вентилатори и за водни охлаждания също съм доста доволен от тях цената и е добра но и качеството :)
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Пет Апр 04, 2014 10:18 am

Абе едните били шумни другите били тихи...бля бля. Дали сме наясно от къде идва названието "шумен" и "тих"?
Всъщност тихия вентилатор няма лагери и на това се дължи тишината му, но пък е по-некачествен, а този които има е по-издръжлив, но пък се чува.
Cooler master може да са хубави , може и да не са. Какво сте се закачили за дадена марка вентилатори не знам. Ако не знаеш какво търсиш може да си вземеш нещо което не ти върши работа, ако ще и една торба пари да дадеш. А ако знаеш какво търсиш може да си купиш и от евтините марки и пак ще е идеалния вентилатор.
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

Град: Зарата
Кара: Peugeot
My status

Мнениеот Mathias » Пет Апр 04, 2014 10:47 am

Ивчо, хубава перка е ADDA, Vantec, Sunon - особено MagLev поколението и т.н.. 90% от марковите машини, които съм отварял са със Sunon. Далеч не искам да пораждам спор, просто няколко пъти видях да се спряга CM като нещо топ, а всъщност не е. :z-smilie05: ;)
Относно шума - това не се определя от марката, а от параметрите. Както казва кака, втулковите са по-безшумни отначало, но имат по кратък живот. Оборотите на една перка, също не са най-важното нещо. За шума важно е коя перка, колко CFM има при еднакви обороти, което се постига с различна форма на лопатките, различна дебелина на перката и т.н. Сложен е много въпроса - цяла наука е. Нека обаче не навлизаме в теорията много, защото има много да се каже, а не сме hardwarebg, a PFB, все пак. ;)
Аз от 12-13 години съм любител, а от 7 с това си изкарвам прехраната и пак не смея да се изказвам така крайно и уверено :)
Аватар

Mathias

ex 406 D8 DW10ATED
My status
    Гараж

Мнениеот АнТани » Пет Апр 04, 2014 11:05 am

Напълно съм съгласен с Mathias. Така е.
Има и неизвестни /поне за мен турски производители/ които ме изненадаха много приятно. Последния блок за рака взех от тях и са прекрасни. Та има си маркови, неизвестни и такива които ще свършат работа.
Огън и мрак в душата ми пълзят,
мъртви реки в този свят текат.
Не мога да спирам вечно в мен гнева,
сиви мъгли не ще ме задушат.
Всеки миг тук ме кара да крещя,
как слепотата вън да издържа?
Оставя ме всеки порив на яростта.
Без контрол и страх!
Аватар

АнТани

Град: Русе
Кара: 307SW HDI, 2002г, 110кс, 2000куб

Мнениеот peshohristov » Пон Авг 28, 2017 8:47 am

От тези поставки има ли изобщо някакъв ефект? Преди време си бях купил една, но тя беше много евтина и никаква работа не ми вършеше. Чудя се, ако си купя по-скъпа дали ще е по-добре.

peshohristov

Град: София
Кара: Peugeout

Предишна

Назад към Компютри, телефони, навигации и други джаджи