Застрахователни компании

Въпроси относно законите, правилниците, застраховките, данъците и други такива главоболия.

Назад към Законът и ние

Застрахователни компании

Мнениеот baba » Пон Фев 04, 2013 8:23 pm

Колеги,в тази тема ще обсъждаме видовете застраховки,цени,застрахователни компании и съответно нашите мнения,впечатления,оплаквания!
"Даже да сгрешиш,щом се промениш-стават чудеса!" - Красавицата и звяра
Аватар

baba
Баба на форума

Град: Люлин.
Кара: я сама и си и е много добре!
My status

Re: Застрахователни компании

Мнениеот cToeB » Вто Фев 05, 2013 1:41 am

Говорил съм днес с Маги (motceto) да се включи при нас, като ни дава полезна информация и ни прави застраховки на пежлетата :)
Обеща съдействие с каквото може eusa
Аватар

cToeB
ВЛЮБЕН

Град: София
Кара: Все 306-и
1.4i XR KDX 1993г ЕВ3237АН
2.0 HDi RHY 2001г ЕВ3237АС
2.0 XSi RFX 1993г ЕВ5057АТ
My status
    Гараж

Мнениеот Sandman » Вто Фев 05, 2013 1:44 am

На мен скоро ми предстои да правя застраховка и вероятно ще имам прясна информация тия дни...ще споделя с вас :)
Много е важно, мезето да е блажно.
Да е пасло, а не расло.
Да е драно, а не брано.
Аватар

Sandman
Бухал на форума

Кара: гумите да пищят от болка
    Гараж

Мнениеот baba » Вто Фев 05, 2013 2:22 pm

Аз бих искала да похваля "Лев инс".Имам каско при тях и вече 2 пъти ми се случват дребни проблеми-веднъж някой май се беше облегнал на страничното огледало и беше увиснало надолу,и веднъж леко някой ме беше ударил на паркинг.И двата пъти дойдоха на място на оглед почти веднага и точно след 2 седмици получавах СМС да ида да си взема паричките,които бяха съвсем достатъчно да отстраня повредите.
Аватар

baba
Баба на форума

My status

Мнениеот DyakoV » Вто Фев 05, 2013 2:27 pm

Мога да се изкажа доста негативно за Армеец, случи се така, че един тъпан ме удари, когато колата беше зелена - огъна ми вратата, надра боята по нея и по задния калник и тея накрая ми изплатиха щета от 55лв, не може да си представите какви разправии бяха, нямате си и на идея ! Накрая ходих защита на потребителя, че жалба, че незнам си какви глупости и накрая вече отпуснаха малко повече пари! Да не се случва да ви удари някой, който е застрахован там, само ядове !
В памет на Михаил Михайлов-почивай в мир приятелю,ти винаги ще живееш в сърцата ни!

Продавам Peugeot 306 1.8i на части
Аватар

DyakoV

Град: Търговище
Кара: Peugeot 306
My status
    Гараж

Мнениеот baba » Вто Фев 05, 2013 3:33 pm

При мен иде реч за вдлъбнатина с диаметър 6-7 см и без поражения по боята-160 лева! dancing
Огледалото - 70 лева.Доволно!
Аватар

baba
Баба на форума

My status

Мнениеот Sandman » Вто Фев 05, 2013 3:40 pm

"Лев инс" по каско за 2 врати и преден калник - 654лв точно..
Много е важно, мезето да е блажно.
Да е пасло, а не расло.
Да е драно, а не брано.
Аватар

Sandman
Бухал на форума

Кара: гумите да пищят от болка
    Гараж

Мнениеот barrichello » Пет Мар 08, 2013 9:23 pm

Колеги,

А какво ще кажете за застр. дружества, които се предлагат от СФА при вземане на кола на лизинг. До колкото знам изборът е доста ограничен- Дженарали, БГ Имоти /май/....как мислите- кой е най-добрият избор там /ако въобще има добър избор, че май по-скоро избираш по-малкото зло/ :)
Аватар

barrichello
Aдвокат - мискинин

Град: София/Варна
Кара: 508
My status

Мнениеот Dr_zax » Пет Мар 08, 2013 10:46 pm

Избора е само към Дженерали . Скоро говорих с момче което работи към тях и той ми го каза . Даже ми предложи да правя застраховки така, че заинтересуваните нека се обадят . Каското също е на добри условия . За моето пежле каското е 317лв, а ГО идва на 133 което си е направо супер . Имат някаква нова схема за лица над 30 години застраховката значително пада .
За каското спомена че преди тях за ликвидация са само ДЗИ . Лично аз се замислям да бодна едно каско на моята .

Dr_zax

Град: Пловдив
Кара: 307

Мнениеот barrichello » Съб Мар 09, 2013 9:59 am

То хубаво, че предлагат някакви по-добри условия, но гледам доста хора са изпищяли после точно от Дженерали. Все пак то за ГО няма голямо значение, но не дай си боже да стане нещо с колата, чувам че Дженерали се правили на интересни с плащане на премии и др. За това и питах как са опциите, още повече, че при лизинг те връзват за такава компания за няколко години и ако те на некоректни, не ти остава нищо друго освен да се молиш да не се налага да стигаш до тях :) Странно е, че са ограничили избора само до тях...
Аватар

barrichello
Aдвокат - мискинин

Град: София/Варна
Кара: 508
My status

Мнениеот Dr_zax » Съб Мар 09, 2013 10:31 am

Тво което аз знам го споделих.Сега предполагам че все пак той е брокер и е по добре за него да си прави застраховките , но за новте коли от СФА се правят застраховките само от централата в СФ.
Каза че ликвидацията е на 95% без значение какво се случва и дали си виновен или не .
Разликите били само във възрастта на колата .
Ако е в гаранция или до 4-5 години ( точните години може и да ги бъркам в момента) при щета колата се поправя в официален сервиз на марката .
При гола от 5-9 години при щета колата може да се закара в доверен сервиз на Дженерали срещу доплащане ако не бъркам от 20 към каското или да ти се изплати щетата като пари и ти да си я правиш
След 9години се изплащат само пари като я има отново опцията мисля за доплащане и ремонт в доверен сервиз
Самото каско,предполагам това се знае от повечето , се изчислява на база производствена цена по шваке и екстри .

Dr_zax

Град: Пловдив
Кара: 307

Мнениеот komstiza » Съб Мар 09, 2013 7:25 pm

Аз пък откакто имам колата,вече 3г. се застраховам само в Армеец.За съжаление всяка година имам щети.Доволен съм,винаги са ми изплащали и досега съм взел над 2000лв от тях,без да са ми създавали проблеми.
И на жената я застраховах там,но тя като нов шофер за няколко месеца 3 щети.Изплатиха ми ги и тях без проблем.
Разликате обаче при двете коли е голяма при изплащане на щетите,което може би зависи от годината на производство и цената на която е застрахована.

komstiza

Град: Годеч
Кара: 307SW 1,6 БЕНЗИН/206 1,4 на жената/ И МНОГО ДРУГИ

Мнениеот Nantz » Нед Ное 24, 2013 2:06 pm

Наистина има застра'ователи които плащат и такива които се скръндзят. Има доволни и НЕдоволни от различните компани, при положение, че политиката на една компания е еднаква за всички клиенти.
Но в крайна сметка всичко опира до това, кой те обслужва /като човек/ !!!
Ако служителя иска да ти помогне ... Ти/Вие сте доволни.
Аватар

Nantz

Град: Велико Търново
Кара: 405 1.9 Mi8 '93

Назад към Законът и ние