Бракуване на кола внос

Въпроси относно законите, правилниците, застраховките, данъците и други такива главоболия.

Назад към Законът и ние

Бракуване на кола внос

Мнениеот Dev1L » Чет Окт 24, 2013 4:48 pm

така казуса е следния , искам примерно да си вкарам една 306тица да си имам за мойта части , отивам купувам я , там ходя ли при нотариус да ми я прехвърли на мен ? след това я водя в България на ход , и я разглабям и давам купето на вторични , трябва ли преди да я разглобя да я регистрирам с български номер тук за да мога да я бракувам в тукашния кат та да си я ползвам за части ?
Аватар

Dev1L

Град: Бургас
Кара: 307sw 2.0HDi 90
My status

Re: Бракуване на кола внос

Мнениеот J 5 » Чет Окт 24, 2013 4:53 pm

Знае ли човек... Щом няма да я караш, това е една купчина желязо. Бракуваш, ако се води на отчет, а ти няма да я регистрираш.

J 5

Град:    
Кара:    

Мнениеот Dev1L » Чет Окт 24, 2013 7:27 pm

някак много лесно ми се вижда всичко да свършва с покупко-продажбата в Германия.... :beemo: трябва да има уловка :X
Аватар

Dev1L

My status

Мнениеот So » Чет Окт 24, 2013 7:32 pm

Интересен е въпроса наистина. Ще изчакаме юристите / Ванката / и КАТ / Петьо / да се произнесат. :)
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот 206rcup » Чет Окт 24, 2013 8:36 pm

В закона пише, че в 14 дневен срок си длъжен за регистрираш въпросното МПС!

Може да я ползваш на части- разбира се. Важното е, като я купиш от чужбина и я внесеш да знаеш дали е отчислена от там. Ако е отчислена ще ти трябват транзитни табели, за да я докараш. Прибираш в двора и си разглобяваш. Накарай там, където правите договора да впишат и номера на двигателя- така по лесно ще можеш да го узакониш в друго купе. Само с декларация за вносител. Пазиш си разбира се и талоните за другото купе.

Ако не е отчислена от там и е с постоянни табели- задължително трябва да намериш начин и да я отчислиш след прибирането си тук.

Във всяка държава е различен начина за покупко- продажба на автомобил. В Испания също ходят при нотариус, във Франция, Италия, Германия не се ходи. В Холандия имат RDW служба. Англия се вписва новия собственик в талона и той се изпраща в тяхната служба за регистрация. Може и направо отчисление- Сертификат за експорт.

Такива едни работи... Най- добре отчисляваш и мяташ на платформа или автовоз. И все пак не мислиш ли, че ако си купиш от тука една скрап няма да е по евтино!?
206 GTI

Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
Аватар

206rcup

Град: София
Кара: Бъги
    Гараж

Мнениеот Dev1L » Чет Окт 24, 2013 9:15 pm

това е теоретичен казус , на мен в момента кола не ми трябва , въпроса беше да стане ясно , че отивам взимам транзитните номера с червена лента защото в Унгария не може с жълтите , паля я и на ход я водя тука , после си разкоствам като пич , дори без да ме интересува според мен дали е отчислена от старият собственик , след като аз не я завеждам в нащо данъчно какво ме е еня , разкоствам и готово така излиза нали :)
Аватар

Dev1L

My status

Мнениеот 206rcup » Чет Окт 24, 2013 9:52 pm

Същото- договор, фактура, 2бр декларация- едната приложение 2- декларация за внос, а другата приложение 8- декларация за еко такса.

Постарай се във фактурата и договора да са вписани номера на двигателя и типът му!

Винаги изисквайте фактура на български език и касов бон, както и декларациите.

Къде беше проблема само не можах да разбера!?

В наредба 1-45 е описано точно и ясно с какви документи трябва да закупиш и представиш автомобила. По закон си длъжен да го направиш в 14дневен срок. Ти обаче няма никога да я регистрираш... така че, ще имаш един джоб документи, които ще докажат собственост ако един ден някой ти провери гаража.
Тъпо ще е ако ти продадат кола от България с Кауфертаг, Дичара или друга простотия, защото ако е крадена колата ще те осъдят, като най- големия рецидивист...
206 GTI

Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
Аватар

206rcup

Град: София
Кара: Бъги
    Гараж

Назад към Законът и ние