Маршрут Стара Загора <-> Варна

Магистрали, пътища, улици, трафик, пътна обстановка, камери, мотористи, пешеходци - всичко на едно място.

Назад към Пътища

Маршрут Стара Загора <-> Варна

Мнениеот SanDRo » Сря Фев 06, 2013 6:26 pm

Я кажете по кой път минавате? Аз лично пътувам Стара Загора -> Нова Загора -> Сливен -> Бургас -> Слънчев Бряг -> Варна
Други хора ми казват, че през Айтос -> Провадия било по-добре - минавал съм от там веднъж и не забелязах голяма разлика (може би е малко по-къс пътят, но ми се стори с по-ниска средна скорост) Та кажете впечатления кой маршрут според вас е най-добър, че редовно пътувам и може да съм пропуснал нещо, щото някои пък даже ми казват, че ползват магистралата (а според мен е обиколно от там) :)
Аватар

SanDRo

Град: Стара Загора
Кара: 306 Rallye
My status

Re: Маршрут Стара Загора <-> Варна

Мнениеот NAVIGATOR_ » Сря Фев 06, 2013 7:43 pm

Аз в посока Варна<->Сливен пътувам само по един маршрут и съм доволен.
Маршрута е Варна->Слънчев Бряг->Ахелой->Каблешково->Миролюбово->Айтос->Карнобат->Сливен и обратно.
Не знам може би защото го познавам пътя но ми е приятен за шофиране, особено отсечката Ахелой<->Айтос rally
Като километри по спомен, че не съм пътувал от доста време, бяха около 220.
Времето вече е в големи граници и зависи от това дали съм сам rubber или с детето и жената(не можах да я науча да спи докато се вози :D ).
Аватар

NAVIGATOR_

Град: Варна
Кара: 307SW 2.0HDi 110h.p. NAVTEQ on board, вози се в Corsa C 1,0i '02 и ще продава 306 1.6i '94
My status
    Гараж

Мнениеот Condor » Чет Фев 07, 2013 5:11 pm

Или Слънчев бряг или Хаим боаз!!!
А Ахелой -каблешково няма смисъл да се откланяш.Имаш си магистрала вече.
Аватар

Condor

Град: Дупково (Варна)
Кара: Автобус 807

Мнениеот Vato » Чет Фев 07, 2013 7:46 pm

Варна - Слънчев Бряг - Каблешково - Банево - петолъчката - Стара Загора. Най-удобен и приятен. Иначе може и Варна - Търговище - Котел - Градец - Сливен - Стара Загора. Лятото местността около с. Ичера е много живописна, а спътниците ви питат за торбички за повръщане, след като минете завоите :).

Vato

Град: Стара Загора / Варна
Кара: 406 coupe 3.0 V6; 406 3.0 V6; 2 x 405 Мi16x4; Xantia Turbo C.T.
    Гараж

Мнениеот Kosio » Съб Фев 09, 2013 1:53 pm

Имах нещастието да пътувам от Стара Загора за Варна миналата година, когато бяха виелиците и натрупванията със сняг по пътя.
Стара Загора -> Сливен -> Бургас -> Слънчев Бряг -> Прохода, но уви прохода бе затворен и айде ресто обратно.
Викам ще се върна до петолъчката на Сливен и от там Котел -> Омуртаг, и пътя за Варна, но нещеш ли полиция и затворили и Котелския Проход.
Айде за Хаин Боаз (за щастие беше отворен, но докато стигна до там ми отне 3-4 часа, във виелици и натрупвания)-> В. Търново - > Варна.
Стигнах само до В. Търново и там замръкнах, на другия ден всички пътища за Варна,Шумен, Русе бяха затворени.
Хаин Боаз го затвориха веднага след като минах от там. Всичко ми костваше 8 часа път от 8.00/ч. от Стара Загора до 17.00/ч. В. Търново, до Варна така и не стигнах.
Иначе прохода от Бургас за Варна е много приятен за пътуване, един път съм се правил на шофьор по завоите и установих, че както и да караш все е два часа път Бургас -> Варна.
Другия път, за който говорят колегите не го познавам и никога не съм минавал от там.
Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Estate, automatic
Ex '04 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Ex '01 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Ex '82 Fiat 131 Mirafiori 1.4 CL
Ex '93 Fiat Tipo 1.6 i.e.
Ex '95 Fiat Coupe 2.0 16V
Аватар

Kosio
Италианец

Град: София
Кара: Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Estate, automatic
My status

Мнениеот SanDRo » Съб Фев 09, 2013 3:44 pm

То и аз пътувах миналата година в големия сняг, тогава само Провадия-Айтос беше отворен :). Иначе благодаря на всички за мненията, като гледам сме на едно мнение горе-долу... :)
Аватар

SanDRo

Град: Стара Загора
Кара: 306 Rallye
My status

Назад към Пътища