Историятa на един Прякор ( никнейм)

Назад към За форумците

Историятa на един Прякор ( никнейм)

Мнениеот Dr_zax » Вто Фев 26, 2013 10:05 pm

Предполага, че всеки има историйка за това как се е родил неговият прякор и от къде идва той. Нека да ги споделим . И за да не съм спам ще започна пръв.

Моят е роден преди малко повече от 15 години в техникума. Незнайно защо съупениците ми ме оприличиха на zax от култуво за времето си детско филмче, предполагам се досещате кое е то, "Бенджи, закс и звездният принц" . И така около година след това ми сложиха и титлата доктор :) . По онова време тренирах баскетбол и бяхме на съствюезание в Димитровград в залата на местния отбор Компакт. Не спечелихме мача, но пък пазара беше наблизко и се разходихме преди тръгване. От там си купих една зелена тениска, ама зелено точно като на хирурзите от актуалното за тогава Спешно Отделение.
Като се върнах на училище бях посрещнат и изречението -" Я имаме си доктор в класа, Доктор Закс" .
И така до ден днешен си ми седи.
Това от мвн сега сте вие !

Dr_zax

Град: Пловдив
Кара: 307

Re: Историят на един Прякор ( никнейм)

Мнениеот cToeB » Вто Фев 26, 2013 10:13 pm

Мойто е по-прозаично. Всички в квартала и в училище ме наричаха по фамилия откак се познавам - над 15 години вече и така си и остана - стоев. Изкилифанчването с буквите дойде, когато работех в местната кабеларка. Нали съм си Стоев по някаква моя много странна логика исках да покажа с буквите от името си, че работа в телевизията, която винаги си е била със съкращение ТВ и оттам Стоев стана сТоеВ -> Стоев от ТВ.
Има и още една логика на главните букви - написано по този начин буквите изглеждат еднакво и на английски и на български :D
Абе чалната работа :rolleyes:
Аватар

cToeB
ВЛЮБЕН

Град: София
Кара: Все 306-и
1.4i XR KDX 1993г ЕВ3237АН
2.0 HDi RHY 2001г ЕВ3237АС
2.0 XSi RFX 1993г ЕВ5057АТ
My status
    Гараж

Re: Историят на един Прякор ( никнейм)

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Вто Фев 26, 2013 10:18 pm

Моя (едва ли има някой запознат с историята на Пежо който да не знае) е предпоследното мото на Peugeot. Една вечер много се чудих какво да е и реших, че трябва да е свързани изцяло с Пежо, а вече бях сложила такъв надпис по дължина на задния си прозорец на колата. И така се роди ника ми, но за съжаление повечето платформи поддържат до 20 знака, та ми е трудно да се регистрирам навсякъде с него. Тогава ползвам Eng. to be enjoyed. :D
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

Град: Зарата
Кара: Peugeot
My status

Re: Историятa на един Прякор ( никнейм)

Мнениеот sharki » Вто Фев 26, 2013 10:42 pm

На мен започнаха да ми викат така в училище защото в моя клас имах 3 адаша и за по лесно решиха да ми викат sharki.А ника си го измислих аз поради причината че любимото ми животно е акула :)
Има много начини човек да бъде прав.
Аватар

sharki

Кара: 206 GTI 2.0 136hp
    Гараж

Мнениеот So » Вто Фев 26, 2013 10:45 pm

Аналогичен случай и в нашето село. Повечето форуми поддържат никове с над три знака, така че и аз имам проблеми в тази насока. :D
Иначе никът ми СО май е израз на изконната обич към нашата столица и нейните околности. Или пък е свързан с името ми. Не знам вече кое е вярното. :rolleyes:
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот maniac » Вто Фев 26, 2013 10:51 pm

Какво стана сега? Лекари, които не са лекари, пилоти, които не са пилоти, бабички, които не са бабички, маниаци, които не са маниаци... Разочарован съм.
Моята история е скучна. Реших да се кръстя така, когато си търсех ник, който ще е свободен във всеки сайт. Е, не бях прав.
Между другото Sharky беше един от любимите ми анимационни герои :)
Д-р Стоянов
гинеколог-любител
* * * * * * * * * * * * * *
Симпатичните хора не си затъмняват стъклата
Аватар

maniac

Град: Варна
Кара: Peugeot 306D '95

Мнениеот baba » Вто Фев 26, 2013 11:15 pm

Ми...историята на моя ник е известна на повечето от вас.
Някога на сбирка на един автоклуб на площада пред Невски се запознах с един синеок левент,нарекъл себе си във форума на въпросния клуб Дедо.Като в народните песни му напих водата на жегата и работата беше ясна-гаджета-маджета.Та в негова чест си смених ника след като заживяхме заедно и взехме,че си спретнахме нашата прекрасна дъщеря Унучето или Нели по кръщелно.
И така станах баба и майка на собственото си внуче.
В момента семейната история е объркана-набор съм на баща си,сестра ми е с 1 година по-голяма от внучето ми,а братята ми,които са вуйчовци на внучето ми,са по-малки от племенницата си.
Ако някой ме е разбрал,ще му направя баклава.
"Даже да сгрешиш,щом се промениш-стават чудеса!" - Красавицата и звяра
Аватар

baba
Баба на форума

Град: Люлин.
Кара: я сама и си и е много добре!
My status

Мнениеот denevp » Вто Фев 26, 2013 11:21 pm

Обичам баклава :hungry:
Бабин Вуйчов Кольо! ;)

Относно ник-а: Ми доста сайтове не искат това което аз исках, и ето - фамилията с добавка :z-smilie05:

denevp

Град: Шумен
Кара: 406

Мнениеот So » Вто Фев 26, 2013 11:21 pm

baba написа:... В момента семейната история е объркана ...

:lol: :lol: :lol: :z-smilie05:
Виж да не забравиш баклавата!
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот Engineered to be еnjoyed » Вто Фев 26, 2013 11:36 pm

И ако може да е правена от на Дидо майсторката. :D
Аватар

Engineered to be еnjoyed
Кака на форума

Град: Зарата
Кара: Peugeot
My status

Мнениеот cToeB » Вто Фев 26, 2013 11:45 pm

:spammer: Другият път ще си направя цяла тава само за мен :pop:
Аватар

cToeB
ВЛЮБЕН

Кара: Все 306-и
1.4i XR KDX 1993г ЕВ3237АН
2.0 HDi RHY 2001г ЕВ3237АС
2.0 XSi RFX 1993г ЕВ5057АТ
My status
    Гараж

Мнениеот different » Сря Фев 27, 2013 9:04 am

При мен е лесно, винаги съм знаел и подозирал че съм различн от другите, никога не се получават от раз при мен, последното бе с цел увеличаване на домочадието и ето факт имам две прекрасни момчета, и та такова си different :P
НОРМАЛНИТЕ НЕ ОЦЕЛЯВАТ, ЛУДИТЕ СМЕ НА ПРИВЪРШВАНЕ
Аватар

different
Чревоугодник

Град: Сливен
Кара: Пежо 306 СН4645НН
My status
    Гараж

Мнениеот FALLAF » Сря Фев 27, 2013 9:38 am

Последните три букви от ника ми са първите от фамилията ми, обърнати обратно дават първите три букви на ника и нещата, които правя най-често ;)
Аватар

FALLAF

Град: Асеновград
Кара: Пежо 406, 2.2 бенз., 206, 1.4 бенз., Сеат "Толедо" и с газ
My status
    Гараж

Мнениеот Mathias » Сря Фев 27, 2013 10:01 am

Хмм и аз ще се включа...леко подпиинал на сбирката опитах да разкажа за моя ник.
Та историята е такава - навремето към края на деветдесетте ('98 някъде) аз в техникума фен на кечистите :beemo: и по-специално на Скалата. Малко след това той се отказа от кеча и отиде в Холивуд и първият му голям филм бе The Scorpion King: Rise of the Akkadian. Подкефих се аз, че има филм с моя любимец и бях при мой приятел, който тогава работеше в един PC клуб, и бях твърдо решен да гледам филма на момента. Да де, ама там нямаше звук и го гледах без звук, а само на субтитри. Нашите кратуни бяха превели името му "Матиас" и от там се роди "Mathias" - така започнах да се пиша в различни форуми и онлайн игри. Е....имаше малко проблеми, защото където имаше немци ника ми беше зает :lol:
В последствие обаче се оказа, че нашите, както казах горе кратуни са превели името грешно - не е Матиас (Mathias), а Mathayus (което трябва да е Матаюс по-скоро), ама вече беше късно да го сменям и така си остана. Това е общо взето - може да е тъпичко, но си ме кефи ;)
Аватар

Mathias

Град: Козлодуй
Кара: 607 DW12TED4
ex 406 D8 DW10ATED
My status
    Гараж

Мнениеот chudoto » Сря Фев 27, 2013 11:36 am

Моя ник го измислиха баща ми и брат ми преди доста години, бях малка тогава, не помня на колко години точно.
Започнаха да ми казват Чудо, защото бях доста откачена и различна (както казва и Different). Постоянно ги втрещявах нашите с нещо ново, което на тях няма и да им мине през ума. Общо взето имах богата фантазия и умеех да се забавлявам и сама, а и да забавлявам околните. Иначе съм имала и доста други прякори, но този си остана до ден-днешен. :redface:
Не мечтай, направи го реалност!
Аватар

chudoto

Кара: 206 1.4 90к.с.
My status

Мнениеот GLeZoRanA » Сря Фев 27, 2013 5:56 pm

Ами да кажа и аз..моя се роди преди повече от... 7 години ... от една песен и приятели ми го лепнаха...много ми бил отивал :beemo: и така си остана . Диване ми го измисли един безкрайно скъп за мен човек преди май станаха 2 години... нали съм си щура та ми легна много добре...
I`m shy at first , but once I`m comfortable with you , get ready for some crazy shit...
Аватар

GLeZoRanA
Диване777

Кара: BMW 318i

Мнениеот DonHar4o » Сря Фев 27, 2013 9:54 pm

Ами..като сте казали да си казваме тайните...
Преди не много години, когато интернета откри фейсбука, тръгна една много популярна все още игра.
Правилно - Mafia Wars или тъй простичко наречена от народа - Мафията! Та това си беше и първия бърз и легален начин да трупаш приятели у фейсот. Повече приятели, по-голяма мафия...и тн.Та аз шеф на мафия ли съм или лукова глАва и така - DonHar4o.A 4-ката беше да се разпознаваме българчетата.Е не помогна.Тъпа история... :D
Ма.. кой ти е имал пежо тогава, че да се и интересува от такива форуми....караше се 3-ка гоуф... :D, кой знае тогава какъв ник щях да имам.
Иначе от малък - Харка, Хариславе, ХараламБий, Харис(дължащо се на един грък, щото на всичко на края трябва да има С), Хари - Гъзари, ГъзЕ, Войводо, Дон Харчо(може и поотделно) и не на последно място - Хари-МагарИ..(съдейки по повечето ми магарии май е най-походящия)
Та затова накрая почти навсякъде съм с името си и фамилията си, щот как казва дядо ми - човек едно име има и трябва да си го пази чисто.

А иначе Бабо, евала на майка ти!Ше има ли парче баклава и за мен? ;)
Аватар

DonHar4o

Град: Русе
Кара: 406 2.1 TD
My status

Мнениеот ilio_vodolaza » Чет Фев 28, 2013 12:03 am

Интересна темичка :P Таа да се включа и аз с моя ник: ilio_vodolaza. Всичко почна от една студена октомврийска вечер на село. С компанията решихме да отидем малко в някоя горичка, да си запалим огънче, скарички, пиене тва онова и т.н. И добре си изкарахме и навръщане, около 11-12 вечерта, си ходим по асфалта и решихме да правим състезание по бягане. И 4-ма тръгнахме да бягаме, другите 3-ма неискаха. Бягаме бягаме и аз най-напред (бях по-слабичък тогава) и изведнъж отсреща излиза кола и не знам защо, но реших да скоча в канавката която е преди едно мостче :sostupid: . ОБАЧЕ явно вече бях стигнал до моста иии с предно салто в реката. По най-бързият начин излязох и чух още едно цопване в реката (явно не само аз бях заблуден). И така много се смяхме след това и уж на никой нямаше да казваме, но още на другия ден като излязохме и почнаха да ни викат на мене и на другото момче "Водолази" и така дойде водолаза :D не, че съм водолаз :lol: А ilio е от името ми Илиян, много хора ми викал Ильо :D
Аватар

ilio_vodolaza

Град: Сливен
Кара: 106 1.1 1997 година
205 1.6 GTI 1987 година
My status

Мнениеот maniac » Чет Фев 28, 2013 12:51 am

:D :D :D :z-smilie05:
Д-р Стоянов
гинеколог-любител
* * * * * * * * * * * * * *
Симпатичните хора не си затъмняват стъклата
Аватар

maniac

Град: Варна
Кара: Peugeot 306D '95

Мнениеот Gantan » Чет Фев 28, 2013 10:49 pm

Моя ник ли?Работех за една средно голяма Хамериканска компания и 2004 година Аз и дузина мои колеги,бяхме командировани в далечната Република Индонезия.Бяхме настанени в баровски квартал на градче,не далече от столицата Джакарта!Та какво са баровски къщи без прислужници,та и ние си имахме 2 момичета :z-smilie05: Та тези момичета в съвкупност със другите 2 от другата къща още от първите дни започнаха,като ме срещнат да викат "gantan".Никой от нас не разбираше техния език и така,докато след няколко дни преводачка не ми каза какво значи.В превод от техния език(бахаса-indoneziq) означава-красавец,красив мъж. ;)
Това по-горе,си е лично мое мнение и никой не ангажирам с него!
Аватар

Gantan

Град: !
Кара: 3

Следваща

Назад към За форумците