Calendar      Calendar     SFA      SFA     

Мисли и цитати

Назад към Fun & Pastime

Re: Мисли и цитати

Мнениеот MishoM » Съб Апр 02, 2016 7:15 pm

Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.:

Дай на българина власт, и той започва да се разпорежда като в неприятелска държава.

Българинът е муха със самочувствието на аероплан.

Когато жена ти стане много мила – това много често значи, че тя е престанала да бъде само твоя.

Колкото по-истинска е една истина, толкова повече прилича на дързост.

Езикът е красив и буен млад жребец. Няма да отидеш далеко с него, ако не умееш да яздиш добре. Дори нещо повече: ще те хвърли от гърба си и ще те стъпче.

Едно разбрах с положителност през моя живот: че навсякъде може и без мене.

Откак съм се родил, не съм престанал да се питам: "Що-ща аз тука?!"

Имали ли сте случай да отидете на фотография с група близки и приятели?
Веднъж ми се падна такъв и ми остави силно впечатление.
Когато фотографът каза да се нагласим срещу апарата, настъпи едно пълно животинско разединение между нас - ние се разпаднахме като пясък. Всеки побърза да избере само за себе си възможно най-предно и най-видно място, без да се интересува кой от другите къде и как ще застане.
Само аз чаках да ми отредят място и останах в един едва забелязан ъгъл… И ми беше тъй саркастично весело: Не е ли досущ същото в живота?…
Аватар

MishoM

Град: София
Кара: 406 седан, 2.0HDI 80 KW 2004

Мнениеот MishoM » Сря Май 11, 2016 3:49 pm

Първо те игнорират, после ти се присмиват, после се борят срещу теб и после ти побеждаваш.
Аватар

MishoM

Мнениеот MishoM » Сря Сеп 14, 2016 12:29 am

Граучо Маркс:

Това са моите принципи. Ако не ти харесват, имам и други.

Смятам, че телевизията е доста възпитателна. Винаги, когато някой включи телевизора, аз отивам в друга стая да чета книга.

Когато черна котка мине пред пътя ти, това означава, че животното отива някъде.
Аватар

MishoM

Мнениеот MishoM » Пет Сеп 16, 2016 11:56 am

Граучо Маркс:

Зад всеки успял мъж стои жена, а зад нея — съпругата му.
Аватар

MishoM

Мнениеот MishoM » Пет Сеп 16, 2016 11:59 pm

Лев Троцки:

Забелязал съм, че когато някой разпределя ресурс, кой знае защо той никога не забравя за себе си.

Когато има трайни, устойчиви социални практики, те не могат да бъдат обяснявани с такъв фактор като човешката глупост.
Аватар

MishoM

Мнениеот MishoM » Сря Окт 12, 2016 11:00 pm

Жената е покана за щастие.

Всеки здрав човек може да изкара два дни без храна. Но не и без поезия.
Аватар

MishoM

Мнениеот MishoM » Вто Ное 15, 2016 12:28 am

Ото фон Бисмарк:

Най-много се лъже преди война, по време на избори и след лов.

Превантивната война е самоубийство от страх от смъртта.

Дори победоносната война е зло, което трябва да бъде предотвратявано от мъдростта на народите.

Българите са прусаците на Балканите. (след Сръбско-българската война през 1885 година)

Сключвайте договори с когото искате, разгръщайте каквито желаете войни, но никога не закачайте руснаците.

Даже най-благополучната война няма да доведе до разпад на Русия, която се държи на милионите православни християни. Тези последните, дори да бъдат разделени с международни договори така бързо пак ще се съединят едни с друг в едно, както бързо и цялостно се сливат капките живак. Тази неразрушима държава на руската нация е силна както със своя климат, своите пространства и своята непретенциозност, така и с осъзнатата необходимост от постоянна защита на своите граници. Тази държава, даже след пълно поражение ще бъде за нашето потомство стремящ се към реванш противник ( из отговор на принц Генрих VII Рьойс в секретно писмо № 349, Берлин, 03.05.1888 г.)

Никога не замисляйте нищо против Русия, защото на всяка ваша хитрост, те ще отвърнат със своя непредсказуема глупост.

Не бъркайте флегматичността на Русия със слабост. Русите дълго запрягат, но бързо пристигат.

Нито един договор с Русия не струва дори хартията, на която е написан. Не се надявайте, че веднъж възползвали се от слабостта на Русия вие ще получавате дивиденти вечно, руснаците винаги идват за своето. И като дойдат не се надявайте подписаните от вас йезуитски съглашения да ви оправдаят. Затова с руснаците си струва да се играе или честно или въобще да не се играе.
Аватар

MishoM

Мнениеот MishoM » Чет Фев 23, 2017 11:59 pm

Човек се ражда да живее, а не да се подготвя за живота.

Бъдещето е най-лошата от всички абстракции. Бъдещето никога не идва такова, каквото го очакваш. Не е ли по-вярно да се каже, че то въобще никога не идва? … Всичко, което реално съществува, съществува в рамките на настоящето.

Всички ние сме станали хора дотолкова, доколкото сме се научили да обичаме и да разбираме другите.

Да обичаш другите е тежък кръст.

Човек има еднаква нужда да бъде разумен и неразумен, спокоен и нервен. Ако го оставите само с разумността и спокойствието, той ще стане тъп, безцветен и летаргичен. Оставете го само с неразумността и нервите, и той ще загуби и себе си, и света. Поетът е човек на крайностите. Той търси разум в неразумното и неразумност в разума…

Спасението не е да сме верни на формите, а в освобождаването от тях.

Приказно е само обикновеното, когато до него се докосне ръката на гения.
Аватар

MishoM

Мнениеот MishoM » Пон Мар 27, 2017 8:22 pm

Следизборно нещо от Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.: :)

ПО-НАСЕТНЕ

Ще дойде - казват всички оптимисти -
денят чудесен:
по улиците ще вървим и с пръсти
ще си щракаме!
В джобовете ще имаме парички и
животът ще е песен!
Навярно е така, но доста ще почакаме.

*

Глупаци има всякакви, но моля не ставайте, докато не бъдете повикани поименно.

*

Винаги, когато забелязваше долар в ръцете на друг човек, го вземаше за лична обида, ако не можеше да го вземе по друг начин.
Аватар

MishoM

Мнениеот MishoM » Чет Апр 13, 2017 10:52 pm

Не забравяйте мизерията: гласът на съвестта и честта е много, много слаб, когато крещят празните черва.

Животът на един човек трябва да бъде нещо повече от просто приятен. Всеки вол на пасбището има приятен живот.

Всичко, което е обикновено, е просто; но не всичко, което е просто, е обикновено. Оригиналността не изключва простотата.

Повече са логически разсъждаващите хора, отколкото красноречивите. Красноречието е изкуство, украсяващо логиката.

Попитали веднъж един човек дали съществуват истински атеисти. А вие – отговорил той – мислите ли, че съществуват истински християни?

Изисквам от учителите само добри нрави, по същия начин както бих ги поискал от всеки един гражданин.

Образованието придава на човека достойнство, че дори и робът започва да съзнава, че не е роден за робство.

Хората престават да мислят, когато престанат да четат.

Признанието за своята неспособност е големият урок, който извличаме. Не е ли по-добре да придобия доверието на другите хора към себе си с искреността на признанието, че нищо не зная, отколкото да мърморя някакви думи и да предизвиквам жалост с опитите си да обяснявам всичко? Този, който доброволно си признава незнанието на това, което не знае, ме подтиква да му вярвам за това, което се опитва да ми обяснява.

Истината обича критиката – от нея тя само може да спечели; лъжата се бои от критика – от нея тя само губи.

Жените пият ласкателни лъжи на цели глътки, а горчивата истина – на капки.

Този, който ти разказва за чуждите недостатъци, разказва на другите за твоите.

Лекарите непрекъснато се трудят над запазването на нашето здраве, а готвачите – над неговото съсипване; обаче последните са доста по-уверени в успеха.
Аватар

MishoM

Мнениеот realprofesora » Чет Апр 13, 2017 11:51 pm

Ако не помниш дали си пил шотове, значи със сигурност си пил...шотове.
Пауло Куелю....Е не.. Всеки може да бъде поет, стига да има жена да го поеме..Пауло Коелю
при нужда ми звънете на тел 0877046889 или скайп dinkosi

realprofesora

Град: Зарата
Кара: 307 1.6HDI 110HP 2004
207 1.4 HDI 68HP 2006
My status

Предишна

Назад към Fun & Pastime