Некоректен и некомпетентен сервиз във Варна

http://www.peugeotbg.com/forum/images/__varna.png

Назад към Варна

Некоректен и некомпетентен сервиз във Варна

Мнениеот Ivaylo_N » Съб Ное 09, 2013 7:33 pm

Здравейте колеги. Собственик съм на Ситроен C4. Когато го взех имаше няколко забележки и предишния му собственик ме заведе в сервиза в който е ходил преди. Оставих автомобила да оправят пластмасата която започва от долния край на предното стъкло минава под чистачките и влиза под капака. Беше се разкачила и щифтовете които я държаха бяха счупени. Другото което трябваше да направят е да сменят масло, маслен и въздушен филтър. Когато отидох на другия ден резултатът беше:
1) Пластмасата беше залепена със огромно количество силикон за предния прозорец и сега даже не ми се мисли когато тръгна да я махам какво ще стане (колегите който имат Ситроен C4 знаят че да смениш въздушния филтър трябва тази пластмаса да се демонтира)
2)Маслото което сложиха е 10W40, като собственика на сервиза каза: "Това масло става за този автомобил". Разбира се в последствие се оказа че този мотор се кара само със масло 5w30 или 5w40 пълна синтетика.
Още една подробност казах на майстора по телефона да смени маслото заедно с филтрите. По време на разговора той беше казал че е оправил пластмасата отпред. И идва големия въпрос: Сменен ли е действително въздушния филтър?. И поради причината че всичко е лепнато със силикон все отлагам да отида в качествен сервиз за да демонтирам и реша проблема с пластмасата и видя филтъра.

Местоположение на сервиза: гр. Варна ул. Райко Даскалов номер 46

Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.

Ivaylo_N

Град: Варна
Кара: Citroen C4 2.0 HDI

Re: Некоректен и некомпетентен сервиз във Варна

Мнениеот So » Съб Ное 09, 2013 7:53 pm

Неприятно! А с маслото какво стана? Смениха ли го?
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот Ivaylo_N » Пон Ное 11, 2013 9:34 pm

В последствие разбрах че маслото не е за този мотор. Четох малко какво масло ми трябва, взех си масло и отидох да го сменя (в друг сервиз) :):):) . Не съм конфликтен човек и не съм правил сцени там. Въпреки че всеки човек си има граница на търпението. Повече съм притеснен дали е сменен въздушния и масления филтър и тази пластмаса какво ще я правя. Вероятно във Ситроен във Варна ще отида и ще видя какво ще ми кажат за тази пластмаса отпред.

Ivaylo_N

Мнениеот Ivaylo_N » Вто Ное 12, 2013 7:41 pm

Благодаря ти колега. Ще ми пиша съобщение да каже как и за колко може да се оправи тази пластмаса.

Ivaylo_N

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Чет Юни 12, 2014 12:00 pm

Да знаеш ако още не си решил проблема с силикона защото предполагам че са го омазали с силикон за външна употреба с УВ защита който се маха по кошмарен начин и за да не расипеш стаклото и другите елементи отиди в голяма верига и си купи силиконочистител скъпичак е но мажиш и след това измиваш силикона който е станал на каша ;)
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

Град: ПЛЕВЕН\СОФИЯ
Кара: Peugeot 206 GT
My status
    Гараж

Мнениеот Ivaylo_N » Вто Авг 19, 2014 11:49 am

Мерси колега. Мисля, че дори и с такъв силикон не са си направили труда. Кората се отлепи и по стъклото няма почти нищо.

Ivaylo_N

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Вто Авг 19, 2014 12:13 pm

то тогава е правен с пистолет за горещ силокон който след по малко от година вече е опадал и напукан :D
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

Град: ПЛЕВЕН\СОФИЯ
Кара: Peugeot 206 GT
My status
    Гараж

Назад към Варна