Мнения за сервизи за монтаж и поддръжка на газови уредби

Газ, метан, олио, ракия, наложен пелин ...

Назад към Алтернативни горива и системи

Мнения за сервизи за монтаж и поддръжка на газови уредби

Мнениеот Vato » Чет Фев 21, 2013 8:10 pm

Вчера попаднах на монтирана газова уредба BSM B4 OBD MAX от оторизиран сервиз, с подпечатана гаранционна карта и всякакви документи. И с чиста съвест мога да кажа, че може би петокласници в час по трудово ще могат да направят по-добър монтаж. Въпросният сервиз е Софгаз в кв. Горубляне, София. На моята Ксантийка пък газовата е световно неизвестната революционна система GIG, монтирана от небезизвестният инж. Дойновски. И там някой си е оставил ръцете, като вече съм на мнение, че и второкласници ще направят монтажа по-добре. На старата 406-ца пък монтажа на ГИ REG OMVL беше изпълнен много добре и доста подредено от към механическата част, но прищипани маркучи за вакуума към изпарител и MAP датчик, и оплетени "жици" ми разваляха настроението 3 месеца след това, докато не се извърши нов ел. монтаж. Сервизът е Стефанови, гр. Варна на ул. Подвис.
Та идеята ми е, нека да направим една тема, където да обсъждаме не самите газови уредби, а впечатленията ни от един или друг сервиз за газови уредби. Ако има интерес, може да се направи и някакъв списък на читави и не толкова читави сервизи?

Vato

Град: Стара Загора / Варна
Кара: 406 coupe 3.0 V6; 406 3.0 V6; 2 x 405 Мi16x4; Xantia Turbo C.T.
    Гараж

Re: Мнения за сервизи за монтаж и поддръжка на газови уредби

Мнениеот Dr_zax » Пет Фев 22, 2013 1:29 am

Аз съм с ГИ REG OMVL уж най добрият техен модел с адаптация. Системата е монтирана в Пловдив в сервиз Аутогаз център. Като цяло отношението им иъм мен като клиент ме спечели. Монтажа го направиха като хората. Бутилката и зареждачката ги сложиха както поисках и където поисках. Единственото което нв ме кефи е това , че газовите клапани ги монтираха върху пластмасовият капак на клапаните, и като прехвърли на газ започва да трака все едно съм дизел :( . Това мисля да го отстраня след изтичане на гаранцията, до тогава ще си тракат.
От работата на самата система за сега съм доволен с някой сетвания на чека, но нищо фатално.

Dr_zax

Град: Пловдив
Кара: 307

Re: Мнения за сервизи за монтаж и поддръжка на газови уредби

Мнениеот baba » Пет Юни 07, 2013 10:46 am

Моята беше монтирана от Цецо-Македонеца!
Прекалено рано ми е да изказвам мнение.Кое къде и как е монтирано също не разбирам.Като взех колата и я покарах 3-4 дни след поставянето имаше забележки-не иска да върви на газ като е студен двигателя,гасне,глъхне.
Сега всичките тези проблеми бяха отстранени и колата върви като на бензин.Поне аз не отчитам разлики.
Само джоба ми отчита такива :P
Предстои ми извънградско каране и после пак ще драсна как стоят нещата.
"Даже да сгрешиш,щом се промениш-стават чудеса!" - Красавицата и звяра
Аватар

baba
Баба на форума

Град: Люлин.
Кара: я сама и си и е много добре!
My status

Назад към Алтернативни горива и системи