Газова уредба

Газ, метан, олио, ракия, наложен пелин ...

Назад към Алтернативни горива и системи

Газова уредба

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Пон Дек 02, 2013 8:19 pm

Здравеѝите имам вапрос отсносно поставяне на газова уредба има ли някоѝ с впечетления от маѝстор на газови в ПЛЕВЕН или близо до плевен и ходих вече да разпитам и ми предложиха Полска газова за 720 2г гаранция 850 Италянска за 3 години гаранция??
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

Град: ПЛЕВЕН\СОФИЯ
Кара: Peugeot 206 GT
My status
    Гараж

Re: Газова уредба

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Сря Дек 04, 2013 12:11 am

никоѝ ли няма впечатления :sostupid: :beemo:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Сря Дек 18, 2013 10:49 pm

Ново развитие по случея бащами си сложи газова на мегана БРЦ за 1300лв с договорка на 1250лв кара я вече седмица и е доволен и обмислям варянта да сложа на моята боболечка газова БРЦ офертите бяха няколко Италянска 850 Полска 720лв и БРЦ Италянска супер надеждна бла бла бла уш мерцедеса в газовите та какво ще кажете мнения???
И кажете някой ако има мнения за метанова оредба рентабилно ли е цените какви са метановите оредби добри ли са и общо казано с 2 прикаски да проясните на невежите като мен? БЛАГОДАРЯ на този койъо ще си направи трудът !! :drinkingwine:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Gospodinov » Сря Дек 18, 2013 11:37 pm

Метанова уредба не си струва според мен, първо че е адски тежка и ще е*аваш амортесьорите а не събират много метан. Второ цената на метана расте главоломно и се очертава тепърва да поскъпва и се чудя къде ще му излезе краая. А относно газовите, аз никога не съм имал взимане даване с това чудо на техниката но приятели които имат, и които са се интересували са предпочели италиански инжекциони защото били по-надеждни. В крайна сметка винаги можеш да питаш чичо гугъл за мнение.
Клин, клин избива, но един винаги остава!
Аватар

Gospodinov

Град: Перник
Кара: 307 2.0 HDI 90hp 2001г.
Мерцедес Актрос 450hp 2015г.

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Чет Дек 19, 2013 2:52 pm

Колега плевен е малък град и няма много много отзиви за газовите а самият продавач каза че народа гледа най евтиното и много малко хора си слагали изтински хубава газова БРЦ и затова питам хора коЙто са си слагали такава дали са доволни :z-smilie05:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Dr_zax » Чет Дек 19, 2013 3:26 pm

Аз не съм с БРЦ , но системата ми е подобна на тази която предлагат с адаптацията . Това за момента е най доброто ,н о ако не бъркам цената им е висока . По спомен в Пловдив като обикалях миналта година беше 1800лв.
Предполагам че на него сам и сложили нормална с написване на карти и тн. Лично аз бих сложил БРЦ пред останалите две неизвестни марки системи . Ако разполагах с повече пари миналата година сщях да бодна такава , но намерих една за 1300 с адаптация и сложих от тях. Брах малко ядове , но след заплаха че ще си я свалят ако не я оправят и колата почна да пее :) .
Колкото до метана никога не съм го обичал . Големи и тежки бутилки .Отделно както каза колегата цената му се вдига със скоростта на светлината , не че на газта не се вдига де . Още повече на 206 не и е кой знае колко голям багажника и ще трбва да го напълниш с бутилки . За това пропан .

Dr_zax

Град: Пловдив
Кара: 307

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Чет Дек 19, 2013 6:29 pm

Благодаря колега за мнението МНОГО! трябва да го питам дали тази ГО е с 'адаптация' дано да не сажелявам и най вече да се изплати дори и на печалба да стане да работи както бензина и да пее :partydance:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Mathias » Чет Дек 19, 2013 6:46 pm

Бавничко се движи тази светлина... :P
Справка:Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.. Общо взето цените си се движат около едно ниво последната година, но метана, освен, че е по-евтин, друго предимство май няма. Големи и тежки бутилки, според запознати, динамиката на колата влошава (не го твърдя), и не на последно място - метан станциите не са така разпространени. Имам кола на метан - VW Polo 1,4 75 кс и гори около 7 - 7.50 лв. на 100 км....5/100 пропан-бутан няма коя кола да гори ;)
Общо взето дилемата е голяма, а решението доста трудно.
Аватар

Mathias

Град: Козлодуй
Кара: 607 DW12TED4
ex 406 D8 DW10ATED
My status
    Гараж

Мнениеот Dr_zax » Чет Дек 19, 2013 9:25 pm

Емо така е за разхода от 5/100 нямам как да го докарма на пропан . Но в неговия случай ще ще осакъти спортната кола , не че на газ не е същото според мен де ( за тва ралито си го карах до дупка на бензин , а и си гореше 7/100 в града ) .
Колега за тази цена която е БРЦ няма да е адаптация , но и дори и така да е ще е по добре от тези за по 800лв можеш да си сигурен в това .
А ако е с адаптация няма какво да го мислиш . Само дано майстора да е кадъден да знае кви дщзи да сложи , че си е*а мамата ако обърка .Такъв го ядох аз . Бяха ми объркали размера на жигльорите с 3 размера . Зимата колата даваше грешки за бедна смес и недостиг на гориво , лятоот не мога да отляпя на светофара особенно като пусна климатика . ИНаче адптацията си е чиста работа , синхронизират се двете електроники и ако всичко друго е наред даже някой казват че колата почва да върви една идея по добре . При мен е една идея по зле , но предвид че е на гас е супер . И гори нормално каот се има предвид че гъзето и тежи за тва моторче . 210-200 км зимата в града лятото 240-250 при бутилка събираща 23л., извън града 1 бутилка Пловдив Будгас с климатроника , пълна с багаж и 4 човека с темпомат :)

Dr_zax

Мнениеот Vato » Чет Дек 19, 2013 9:44 pm

Полските ГИ не са никак лоши, даже и да са без OBD адаптация. Повечето имат доста добри възможности за настройка. Но и българските не са зле. Най-важното е добър изпарител, добре подбрани инжектори и правилни настройки на налягане на газта и размера на дюзите на инжекторите. След това настройката на който и да е ГИ става доста лесно. Е, и читав майстор трябва, да направи добре инсталацията.

Vato

Град: Стара Загора / Варна
Кара: 406 coupe 3.0 V6; 406 3.0 V6; 2 x 405 Мi16x4; Xantia Turbo C.T.
    Гараж

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Чет Дек 19, 2013 11:10 pm

Дам прави сте метана доста ще окуцави боболечката та за сега съм се спрял на БРЦ цената е 1300 лв с договорка 1250 и 2 години гаранция и за мен понеже съм нахална ГАД ми обеща 6 години гаранция :lol: като каза че тази газова с тези инжектори е един вид доживотна.А може ли малко инфо какво ще да е тази АДАПТИВНА газова пиша в чичо гугал и нищо което да те светне .Аз лично го разбирам адаптивно демек самонастройващо се демек няма нужда да ходя при майстора да ми барника по газовата да се мъчи да я настройва така ли да го разбирам колеги?

П.п БЛАГОДАРЯ за оживлението по темата и за мненията ще са ми полезни ще черпя :drinkingwine:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Dr_zax » Чет Дек 19, 2013 11:25 pm

Много правилно го разбираш. Газовата електроника се връзва с бензиновата и като се настройва се нагажда сама по нея. Даже ако си спомням правилно от четенето преди година, се нагажда самичка в зависимост от стила на каране. Димек че си променя динамич о самичка параметрите на сместа и се придържа максимално до картите на бензиновата електроника.
Тази система също подлежи на корекции но в доста по минимални граници. Иначе ако корекцията на адаптацията е повече от 10 % значи има нещо нередно и трябва да се прегледа.
При мен миналата зима и след това на пролет корекцията беше близо 20% ,казаха че било от зимната газ как ли пък не. Това значи че газовата електроника за да догони бензиновите параметри подподава повече гориво и от там се получава голям разход пък не върви. Момнта след последните смяни на жигльори и на ново реглаж и адаптиране корекцията е 3-5% което е нормално.
Тази корекция дедакто ти е разликата в разхода на двата вида гориво.
Надявам се съм успял да се изразя правилно :smile:

От клиника на третия етаж

Dr_zax

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Чет Дек 19, 2013 11:55 pm

Изрази се повече от правилно разбрано и точно според мен !Трябва да попитам майстора какво ще ми иска за адаптивна газова да видим и ако цената не е кой знае колко по голяма може да прежала и малко повече но пък имам един приятел с тежак крак който си сложи (адаптивна) ние му викаме самонастройваща се и му направи 3 ваздушни филтера на Цъфнала роза :lol: явно и те правят проблеми но доста по малко но зависи как ти ги монтират :) благодаря за инфото :)
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Dr_zax » Пет Дек 20, 2013 1:36 am

Ами цената ти иазах колко беше преди година 1800. Иначе и адаптивните гърмят или кихат както аз им казвам. Това се получава от лоша настройка и кофти ГВС, прави детонация и като всяко друго високо налягане търси най слабото място за разтоварване, а това съответно е въздушният филтър.
На старите генерации газови уредби слагат едни "кихалки" които предотваряват или по скоро намалявят силата на детонацията.
При менсъщо имаше детонации по едно време заради богата смес породена от големия процент на адаптация и повечето натрупани газови пари в системата.
И да има си някакви мини проблемчета, но всичко опира до това дали човека който я слага знае какво прави и канво да сложи в действителност.
При нашите коли особенното са дюзите че трябвя да са бързо действащи на 2мл/с иначе ядовете са огромни.

Dr_zax

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Пет Дек 20, 2013 1:47 am

Благодаря колега за отделеното време и за подробното обяснение!Ами лично аз 1800 лв та и 2000 сигорно днес не ми се дава на фона на това че колата съм я зел за 3000 звучи ми малко множко като се има и предвид че скоро няма да се плати като я карам на малки разстояние :z-smilie05: за тези 1250 лв ако не върви идеално ще изкарам мозака на майстора през носът че да не се мъча само аз ако има нещо неграмотно сложено в крайна сметка за това си плащаме при положение че системата е в пъти по евтина той да му мисли само дето ме е яд че ще правя спортната боболечка на охлюов но пара нема тра се пести :lol: :lol:

П.п и все пак да се надяваме всичко да е ок!!! :thankyou: :thankyou: :thankyou:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Dr_zax » Пет Дек 20, 2013 2:22 am

Моля колега моля ! Все пак сме тук не само да си чешем пръстите, а и да си помагаме. Радвам се, че съм ти бил полезен.
Колкото до това, че ще я правиш охлюв , ако е сложена както трябва с правилният изпарител и дюзи няма да имаш никакви грижи. Да на късо се избива по трудно, моята вече се изплати :smile: .
Иначе едно е да гори 15 бензин друго е да гори 16 газ. И предвид този фактор помисли точно колко голямя бутилка ще сложиш за да не се налага да я пълниш през ден.
Успех и да кажеш как се развиват нещата.

Dr_zax

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Пет Дек 20, 2013 10:42 am

Благодаря колега ще казвам какво става ще видя дали ще има часове преди нова година ако не след а относно бутилката мисля 25кг
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
нещо подобно като се замислиш е малко но ако тръгна на дълго да карам това 25кг и ако гори 6/100 супер 400км някаде инече градско няма и 150кг но градското мисля че няма да ми трябва вече защото скоро ако се развият нещата добре отивам да уча више и няма да хода до училище или работа по 3-4 км а на дълги растояния .Не ми се иска да слагам голяма борилка поради това че незнам какво ще ми хрумне мога да измисля някой проек за озвучаване и целия багажник ще е пълен а е и доста. Грозничко мислех на мястото на резервната но аз не съм с леген а с скоба която стои под багажника и ме обеждават че газова бутилка на толкова открито място не е добра идея като този пример:
но все пак има и по зле :beemo:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Dr_zax » Пет Дек 20, 2013 4:36 pm

Хахахахах е това 6/100 ме развесели :) .
Ако очакваш подобни разходи недей със сигурност няма да гори толкова , но и 8 да гори пак ще си добре това са 300км . И под 25 предполагам имаш предвид това което събира , а не това което я водят щото и моята я водят 30л ама събира 23.
За в града си прав в него дори и да свърши винаги има къде да заредиш

Dr_zax

Мнениеот K_O_B_R_A_T_A » Пет Дек 20, 2013 8:32 pm

не колега 25 колкото се води демек искаш да кажеш че е около 19кг и ако я карам както до сега няма да минавам и по 100 км :lol: тази кола ще ме сасипе :lol: :lol: :lol:
Аватар

K_O_B_R_A_T_A

My status
    Гараж

Мнениеот Dr_zax » Пет Дек 20, 2013 11:27 pm

Толкова колега макс 20 .В града ще изкараш макс 150км ако си я караш както си му душа сака. А и си кеф да караш кола от която има само 4000 броя. Аз карах една от последните бройки . Иначе при нормално каране не гори толкова много

Dr_zax

Следваща

Назад към Алтернативни горива и системи