Бавно падащи обороти на газ

Газ, метан, олио, ракия, наложен пелин ...

Назад към Алтернативни горива и системи

Бавно падащи обороти на газ

Мнениеот vaster » Нед Окт 06, 2013 3:39 pm

Здравейте колеги!
Реших вчера да си поиграя малко с газовата, тъй като май много бях врътнал кранчето на тройника и като карах по-бързо започваше да мирише на газ. Направих си настройката по следния начин: Тройник (2 оборота), синята връка (3.5 оборота) и медния винт си го оставих завинтен (не знам кой го е пипал, преди не беше така).
Та сега колата върви много добре, имайки предвид, че е доста заглъхнала спрямо 3 оборота на тройника примерно. Това, което не ми харесва обаче е, че като пусна на ПХ или дори при бавно сменяне на скорост оборотите падат бавно бавно, а не както преди изведнъж. Това от какво може да се дължи според Вас?

:spammer: Трябва да прочета упътването за реглаж на АГУ като моето (Mimgas ел.изпарител, обикновено АГУ).
Целта от цялата играчка е нисък разход на гориво, който се надявам да постигна. Когато ми миришеше на газ разхода бе 10л/100км, което е много много. Максимум 8 й давам на тази кола, не повече.
Аватар

vaster

Град: София
Кара: 306 1.4 84hp!
My status

Re: Бавно падащи обороти на газ

Мнениеот maniac » Нед Окт 06, 2013 4:16 pm

Това, което мога да ти кажа от чужд опит е внимавай с икномиите! Прекалено бедна смес може да ти съсипе двигателя.
Д-р Стоянов
гинеколог-любител
* * * * * * * * * * * * * *
Симпатичните хора не си затъмняват стъклата
Аватар

maniac

Град: Варна
Кара: Peugeot 306D '95

Мнениеот vaster » Нед Окт 06, 2013 4:33 pm

Едно от преимуществата на стария автомобил е, че не ти пука толкова, колкото ако си събирал 5 години за него да го купиш нов.
По принцип ако постигна оптимална смес разхода пак трябва да е около 8, но 10 е повече от нормално за този мотор.
Аватар

vaster

My status

Мнениеот baba » Пон Окт 14, 2013 2:36 pm

Колега,аз не мога да ти отговоря на въпроса по очевидната причина,че съм жена и не разбирам.Но мога да ти споделя впечетления-значи при мен когато сместа е по-бедна,колата ми гасне непрекъснато,няма инерция,направо съм като състезател-само ръчкам скоростите.Когато сместта е по-богата,мирише на газ и сега последно като тръгвам леко глъхне и тогава тръгва.Това с настройването на газовата ми се струва супер трудна и деликатна работа.За 6 месеца от както я сложих почти не е имало време,в което да работи много добре.Непрекъснато има нещо,което да ми напомня,че не е каквото беше.Ако не беше факта,че е по-евтино и ми позволява да ползвам повечко колата,никога не бих направила тая простотия да сложа газова.
"Даже да сгрешиш,щом се промениш-стават чудеса!" - Красавицата и звяра
Аватар

baba
Баба на форума

Град: Люлин.
Кара: я сама и си и е много добре!
My status

Мнениеот vaster » Пон Окт 14, 2013 4:35 pm

На теб месинговия винт на изпарителя ти е затегнат докрай нали? Аз преди 3 дни си правих сам настройка на газта от всички винтове и сега ще цитирам от другия форум резултата за разхода, че да не го пиша пак..

Да се похваля от новата настройка на газчицата.
София, Обеля>Банкя>Обеля, 40км пробег, средна скорост 60 км/ч, бутилката бе заредена от Петрол в Обеля догоре и 3 часа по-късно се върнах обратно да я заредя отново на същото място (както винаги). Пистолета 'удари на прекъсвач' на 2.70 лева, но жената спря да зарежда чак на 2.92 лв. при цена 1.31 лв за литър газ. :dancing:
Доволен съм много! Признавам си, че в ниските обороти е малко мудна, но във високите е на ниво. Но пък целта ми бе максималната икономия, която успях да постигна :)

Сега вече оборотите ми са стабилни, не мърдат и падат с нормална скорост. Иначе и на мен преди ми миришеше на газ и като отидох при един приятел газаджия да ми я оправи ми каза, че много е развъртян тройника и излезе прав. Сега ми остава вече само извънградско да си я засега. Преди ми гореше 10л/100км. Сега очакванията ми са около 7л/100км.

:spammer: Настройките съм си ги записал на лист (коя врътка точно колко е завъртяна) в две категории - бърза и икономична, че когато искам просто да й се кефя да си настройвам изпарителя и после да мога да го върна към икономичен режим :)
Аватар

vaster

My status

Мнениеот baba » Пон Окт 14, 2013 9:06 pm

Ако въпроса за "месинговия винт" се отнася до мен,идея си нямам.... :beemo: :beemo: :beemo:
"Даже да сгрешиш,щом се промениш-стават чудеса!" - Красавицата и звяра
Аватар

baba
Баба на форума

Град: Люлин.
Кара: я сама и си и е много добре!
My status

Назад към Алтернативни горива и системи