Синкав дим

Назад към Технически въпроси

Синкав дим

Мнениеот Johny » Сря Фев 19, 2020 7:05 pm

Здравейте колеги. Търся съвет. Повече от месец колата пали трудно, когато е студена и излиза синкав дим. След 15-20 секунди нещата се оправят. Слагах добавки за дюзите, сипах V-power /този на Shell за момента е много добър/, но без резултат.
Вчера свалихме дюзите и ги провериха на стенд - всичко е в норма, но проблема остава. Тестера в местния клон на Пежо също не казва нищо.
Колата е Експерт 2.0 л. на 110к - реални.
Някой да има идея какво да правя?
Аватар

Johny

Град: Монтана
Кара: Peugeot Expert Tepee 2008-дизел /120кс
My status

Re: Синкав дим

Мнениеот Johny » Пон Мар 09, 2020 6:59 pm

Сагата продължава. Преди седмица закарах колата в сервиза на СФА - Люлин. Взеха ми 120 лв., за да ми кажат, че всички свещи са изгорели....., но това не било причината за моят проблем. Трябвало да се мери компресията на цилиндрите /колата е на 110 000 км - реални/ евентуално да се сваля главата и тогава да се постави точната диагноза. Въобще пълен апокалипсис. Утре ще сменим свещите в друг сервиз, все пак да видим какво става.
Да довърша със сервиза в Люлин - пълни мърлячи! Върху двигателя има една кора, която се закопчава. За последният месец е сваляна поне 3 пъти. Да но тези специалисти в сервиза не са я разкопчали, а са дърпали зверски и са изтърбушили всички закопчалки. За съжаление видях това едва в къщи. По телефона от сервиза ми казаха, че това било така, защото кората е стара. Е как при нас не беше стара, за да я свалим 3 пъти, а при тези мърлячи изведнаж остаря толкова много!
Нямам думи!
Аватар

Johny

Град: Монтана
Кара: Peugeot Expert Tepee 2008-дизел /120кс
My status

Назад към Технически въпроси