Calendar      Calendar     SFA      SFA     

климатик - извеждане на конденза

Назад към 607

климатик - извеждане на конденза

Мнениеот OptimusMaximus » Пет Юни 16, 2017 1:29 pm

Здравейте,
предполагам, че като всяка кола и моето пежо 607 трябва да отведе навън конденза от климатика.
Проблемът е, че не виждам характерната локвичка под колата и започнах да си мисля, че е запушен пътя на водата.
Дали съм започнал да си въобразявам или не, но сякаш и почна да мирише неприятно в купето, а филтъра го смених
преди около 7 месеца.
Та въпросът е : къде да погледна и проверя дали е запушена магистралката за конденз или няма такова нещо?
Благодаря и поздрави.

OptimusMaximus

Град: Sofia
Кара: Fiat Punto 1,9D
Peugeot 607 2,7HDI

Re: климатик - извеждане на конденза

Мнениеот simeca » Пет Юни 16, 2017 6:15 pm

При мен нов филтър с активен въглен замина точно за 6 месеца. Смърдеше да не ти обяснявам какво :) даже търсехме за нещо умряло някъде по колата :lol: Ако си с кора тя е така направена, че може да задържо доста течмост без да прелее. Спри под наклон и гледай отдолу, иначе филтъра не е критерий, щом е замирисал значи е пътник.

simeca

Град: София
Кара: 607 2.2 HDI
My status

Re: климатик - извеждане на конденза

Мнениеот OptimusMaximus » Пет Юни 16, 2017 7:50 pm

Благодаря за бързия отговор. Признавам, че не виждам логика да имам контейнерче за събиране на водата и изхода му да е над някакво ниво а не в най ниското. Не трябва ли да се изхвърля всяка капка до дъно. Въпреки това ще последвам съвета ти за наклон, само едно уточнение....на къде да я наклоня, напред , назад , насрани или няма значение , все ще прелее

OptimusMaximus

Град: Sofia
Кара: Fiat Punto 1,9D
Peugeot 607 2,7HDI

Назад към 607