Резервен ключ - от къде ?

Назад към 4007

Резервен ключ - от къде ?

Мнениеот sunayosman » Пон Окт 30, 2017 6:57 pm

Здравейте,
От миналата седмица съм собственик на 4007 което пристигна с един ключ, целия увит в тиксо и липсващи бутони.

В Пежо-Люлин ми съобщина цена от 342 лева за заводски нарязан резервен ключ с дистанционното за отключване/заключване според заводските данни, а за варианта без нарязване цената е със сто лева в повече. :icon_eek:

Въпроса ми е от къде мога да заявя направата на резервен ключ на по-човешка цена ?
И веднага следващия казус, предстои ми поставяне на аларма за каското (даже не знам дали си има заводско, поради липсващите бутони в единствения ключ). Доколкото разбирам скъпото идва от ключа с дистанционното, а ключ без дистанционно е по-евтин.

Знаете ли, какво е по-специалното на централното заключване с дистанционното от оригиналния ключ или направо да минавам на ключове без дистанционни с нормална аларма с централно заключване.

Малко дълго стана като за първи пост, но това е положението. :eusa_wall:
Благодаря предварително за съдействието.
С поздрави.

sunayosman

Град: София
Кара: Mitsubishi Galant

Re: Резервен ключ - от къде ?

Мнениеот So » Вто Окт 31, 2017 9:15 am

Здравей. Наистина неоригинални кутийки за ключове за 4007 не се намират. Иначе цената на такива афтърмаркет за други модели са около 15 лева. За жалост нямаш друг вариант освен оригинална от Пежо.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Re: Резервен ключ - от къде ?

Мнениеот sunayosman » Сря Ное 01, 2017 4:15 pm

Да обобщя развитието по моя въпрос.
Оставих ключа на ключаря от входа на Практикер - Люлин за проверка и какво може да се направи.
Оказа се че електрониката си работи, само кутийката е била счупена и без бутони.
Вече си имам един ключ в кутийка и работещо дистанционно за централното заключване.

На дневен ред е поставяне на алармена инсталация за каското.
Някакви препоръки за алармена инсталация/сервиз/майстор ?

С поздрави.

sunayosman

Град: София
Кара: Mitsubishi Galant

Назад към 4007