Фарове

Назад към 407

Re: Фарове

Мнениеот bodonance » Сря Окт 18, 2017 2:42 pm

При мен фаровете светеха трагично на къси и винаги когато можех пусках дългите и се "кефех" какви хубави дълги има ... сравних обаче с други пежа и забелязах, че моите фарове са жълти и лупите матови ...
Свалих отворих фарове и вътре един фин гаден жълт прах ... Почистих перфектно. Единия рефлектор беше опушен от гърмяла крушка. След полиране стана перфектно. Даже имаше парчета от горели крушки вътре ... Основния ми проблем беше при друсване в дупка и т.н. фара ми спираше ...
Оправих го и не мога да изкажа с думи разликата ... Прогледнах. След това обаче реших да сложа афтърмаркет ксенон. Вързах го по схемата по горе само, че с реле на всеки фар ... така се лъже и не реве за крушка. Така и така беше отворен фара, язех, че сложих и лед който да ползвам за дневни светлини ... Разликата халоген ксенон я има на снимките ... та това стана при мен.

Проблема и снимки Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.

bodonance

Град: Бургас
Кара: 407sw 2.0HDi

Мнениеот Me4oKyX » Нед Дек 17, 2017 6:59 pm

Ако някой е успел да намери диодна крушка, която да свети читаво в лупа фар - нека се похвали, щото аз пробвах три различни марки и трагедията е пълна .... имало някакви, които имат реглаж на фокуса, като се въртяла крушката и светвала перфектно, ама аз такова жувотно не съм видял :icon_eek: Идейно е, ама нещо не намирам диодна крушка, която да свети поне като ксенон добре ... А иначе лупата на заводски ксенон и тази с Н1 крушка няма особена разлика, освен в цокъла за крушката и ако има къси-дълги, което не съм сигурен, че пежаците тия години имат ... Неам търпение вече да се взема комбито и да си го накича ... :rolleyes:

Me4oKyX

Град: Пловдив
Кара: Peugeot 407 SW 2.2HDi

Мнениеот apekov » Съб Яну 13, 2018 6:47 am

bodonance написа:При мен фаровете светеха трагично на къси и винаги когато можех пусках дългите и се "кефех" какви хубави дълги има ... сравних обаче с други пежа и забелязах, че моите фарове са жълти и лупите матови ...
Свалих отворих фарове и вътре един фин гаден жълт прах ... Почистих перфектно. Единия рефлектор беше опушен от гърмяла крушка. След полиране стана перфектно. Даже имаше парчета от горели крушки вътре ... Основния ми проблем беше при друсване в дупка и т.н. фара ми спираше ...
Оправих го и не мога да изкажа с думи разликата ... Прогледнах. След това обаче реших да сложа афтърмаркет ксенон. Вързах го по схемата по горе само, че с реле на всеки фар ... така се лъже и не реве за крушка. Така и така беше отворен фара, язех, че сложих и лед който да ползвам за дневни светлини ... Разликата халоген ксенон я има на снимките ... та това стана при мен.

Проблема и снимки Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.

Колега би ли споделил, как се свалят фаровете, защото искам да почистя лупите и праха от рефлекторите. Видях че има щипки по "стъклата" на фара, но те не са ли лепени като са от полимер. Ако са лепени как се процедира.
Аватар

apekov

Град: Pleven
Кара: Peugeot 407, 1,6 ХДИ 2004,109 h.p.

Мнениеот Svetlio » Съб Яну 13, 2018 8:08 am

Забрави за случая сам да го направиш, освен ако нямащ сервиз!
Все пак това не е Лада!
Отлепват се и пак се лепят, не случайно тия фирми дето поставят предпазни фолиа и почистват фарове отвътре взимат по 100+лв. на фар...
Ако не е с ксенон няма да ти светне пред очите като махнеш прахта, която не е чак толкова много вътре. Полиране на стъклото, поставяне на защитно покритие, качествен ксенон и нещата заспиват! Без ксенон няма да светне сляпо родения, но красив фар на 407! :rolleyes:
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
:coffe57:
Секса е като бриджа, ако нямаш добър партньор ти трябва добра ръка...
Бат Светльо кара:
Велосипед DRAG ZX 3 PRO
ОРИГИНАЛНИ АВТО ЧАСТИ ЗА ВСИЧКИ АВТОМОБИЛИ НА ПРЕФЕРЕНЦИЯЛНИ ЦЕНИ!!!
ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ НА ЛИЧНИ.
Аватар

Svetlio

Град: София
Кара: Велосипед DRAG ZX 3 PRO

Мнениеот simeca » Съб Яну 13, 2018 12:36 pm

Вдигаш на крик и махаш подкалниците. От двете страни има по 3 болта, които се развиват с глухо 10мм. (отдолу!). Като погледнеш откъм гумата към фара ще видиш бяла щипка. С дълга кука от тел 3-4мм я завърташ за да освободи бронята от калника. Има още един болт за глухо 10мм долу по средата на бронята (бърка се през най-долния канал на решетката. Горе на маската ляво/дясно има по един болт за торкс. Остават ти трите щипки, които имитират горе на маската и си готов. Последните три горе вероятно ще ги счупиш но не се притеснявай, всичките крепежи за бронята без болтовете са на стойност 10-тина лева от СФА

simeca

Кара: 607 2.2 HDI
My status

Мнениеот bodonance » Съб Яну 13, 2018 12:53 pm

@apekov Сваляш бронята, Сваляш фаровете. Разлепяш фаровете. Правиш каквото правиш. Лепиш фаровете. Монтираш фаровете. Монтираш бронята. Това ти е сагата която те чака ... Обърни внимание на 10:30 на клипа има един дълъг "инструмент който ще ти е нужен за едни щипки които трябва да завъртиш на 180 градуса ... Гадни са и аз лично не бях подготвен за това, та се наложи да си правя "инструмента" в движение ...Ама това се получи понеже и идея си нямах какво ме чака, а ти разпитваш и ще ти е по леко ... За разлепянето ... аз го правих сам с 1 пистолет за горещ въздух ... ако имаш още 1 човек покрай теб и 2 пистолета (да се нагрява едновременно и от долна и горна страна) нещата ще са ОК ... Имаш да разлепиш 170 см на всеки фар ... огромни са фаровете и е мъка ... Но няма се плашиш следва по голямата мъка да се премахне всикото старо лепило ... Това ми отне най много време. Правиш каквото правиш по фаровете и после лепиш и тук е ползата от щипките ... фиксират докато изсъхне та момента със стяги се пропуска поне :)
Монтажа по обратния ред ...
Някъде бях чел на 80 градуса във фурна се поставяли за известно време и т.н. ... ама не знам каква бурна трябва да има човек за да влезе тоз огромен фар...
Преди да почнеш се замисли какво ще правиш ... Не е лека процедурата и определено няма да искаш да я повториш ... Например сега ми се мисли да бучна други прожектори ама като знам какво е не ми се захваща ...
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. ... ctors.html
Ей това ми се вгражда, че сега като оправих късите видях колко са зле дългите :)
Та помисли какво и как ще променяш ... планирай добре и се въорижи с нерви и мотивация ...

@Svetlio правих го сам и нямам сервиз ... Въпрос на мотивация беше ...

bodonance

Град: Бургас
Кара: 407sw 2.0HDi

Мнениеот apekov » Съб Яну 13, 2018 1:17 pm

Колега благодаря за отговора и насоките. тп че е голям фара голям е , но полза никаква. Явно във Франция фарове не им трябват, но произведените за България, трябва да са с два реда фарове.
Аватар

apekov

Град: Pleven
Кара: Peugeot 407, 1,6 ХДИ 2004,109 h.p.

Мнениеот simeca » Съб Яну 13, 2018 1:48 pm

Щипката се завърта на 90 градоса, не на 180.

simeca

My status

Мнениеот Svetlio » Съб Яну 13, 2018 7:47 pm

Никога няма да се вкарам в този филм за да почистя с парцал прахоляка!
Това нещо ако ще го правиш се приготви за 100+лв. на фар за да ти оправят и рефлекторите!
Защото ако падне никела, като минеш с парцала и става много интересно, трябва да ги пращаш рефлекторите за нова метализация и един месец ако се оправиш ми се обади да те почерпя...
Тая гимнастика, която си решил да я играеш се играе ако ги реновираш генерално и правиш рефлекторите, иначе е луд без работа не остава... ;)
Бат Светльо кара:
Велосипед DRAG ZX 3 PRO
Аватар

Svetlio

Мнениеот simeca » Съб Яну 13, 2018 8:26 pm

Имаше писано преди години за промовка на фара с дестилирана вода (или друга в която няма хлор и варовик) за да не остават петна по рефлектора. За целта се накъсват парченца хартия и след яко клатене фара ставал като нов, без никакви следи и петна след процедурата. Звучи логично и определено бих го пробвал ако ми се наложи.

simeca

My status

Мнениеот Svetlio » Съб Яну 13, 2018 8:44 pm

А ако зад лупите рефлектора е яко изгорял, което е по- скоро сигурно отколкото обратното и с това "Яко клатене" ще стане яката работа, като излезнат люспите на никела и остане само пластмасата... :partydance:
Бат Светльо кара:
Велосипед DRAG ZX 3 PRO
Аватар

Svetlio

Мнениеот simeca » Съб Яну 13, 2018 9:48 pm

Ако е толкова изгорял ще се налюпи и след отваряне при опит за почистване. Така поне не си играеш да нагряваш и отваряш, дет се вика "кот ткоа" :)

simeca

My status

Мнениеот Svetlio » Нед Яну 14, 2018 8:23 am

Моя съвет към колегата е:
1. Полирай външно фаровете и сложи защитно покритие- дали фолио или лак няма значение, все тая.
2. Качествен ксенон- подчертавам КАЧЕСТВЕН! За да няма после нова тема "Чистачките не спират"
След като ги направиш тези две неща и гарантирам, че ще ти светне пред очите!
Пиша от личен опит, не защото някой ми го е казал или съм го прочел!!!
Успех!
:coffe57:
Бат Светльо кара:
Велосипед DRAG ZX 3 PRO
Аватар

Svetlio

Мнениеот svetlin » Пон Яну 15, 2018 5:30 pm

Какво според вас е качествен ксенон.Аз сложих ксенон от autopro за около 180 лв. и пак ми изгоря мотора на чистачките.

svetlin

Град: силистра
Кара: пежо 407 2,2

Мнениеот Me4oKyX » Сря Яну 17, 2018 11:33 pm

Днес си сложих ксенона на Пижо, ама много слаби тия фарове .... пък и имат две черни ленти неосветени хубаво от самите ксенонови крушки .... това някой намерил ли му е оправия или трябва да се сменят лупите ??! Очаквах по-добре осветяване, а сложих 4300К крушки ... проблеми с чистачките нямам, вързах си ги директно, но пък с моя ксенон не съм имал никакви проблеми. Освен, че тази жичка на ксеноновата крушка трябва да е отдолу, или да завъртя целия захват на крушката .... определено ще я мъча още тая кола .... то така не може да се трае - тия кьопави фарове да ми развалят пълното густо от хубавата количка :D :rolleyes:

Me4oKyX

Град: Пловдив
Кара: Peugeot 407 SW 2.2HDi

Мнениеот Pejo407 » Съб Апр 21, 2018 10:42 am

Здравейте колеги! Сложих ксенон на късите светлини на колата си пежо 407 1.6 hdi 2004г и след 2 седмици започнаха да ми работят чистачките постоянно на една и съща позиция. Лоста не функционира и нямат спиране, само ако махна бушона или акумолатора. Моля ако някой знае как да го оправя да пише.Благодаря!

Pejo407

Град: Lovech jk. Cherven brqg
Кара: Peugeot 407 1.6 hdi2004 g

Мнениеот Svetlio » Нед Апр 22, 2018 9:07 pm

Сервиз за ремонт на моторчето на чистачките.
Скапан ксенон и ти е изгорил моторчето. :rolleyes:
Бат Светльо кара:
Велосипед DRAG ZX 3 PRO
Аватар

Svetlio

Мнениеот mikagd » Пет Юни 01, 2018 3:12 pm

ще споделя друг проблем. Често ми гори левия стоп. Даже леко ми е стопил пластмасата. Слагам уж хубави крушки, както е по спесификация...
"Само в празната глава има пълна яснота..."
Аватар

mikagd

Град: Варна
Кара: peugeot 407, 2.0 HDI, 136 hp, 2006
    Гараж

Мнениеот So » Нед Юни 03, 2018 8:18 am

Пусни байпасен кабел на проблемния пин.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот aydo » Нед Юни 24, 2018 2:30 pm

Здравейте колеги имам едно питане към вас. Някоу сменял ли е лупата на фара на 407 ца купих си ови лупи има ли как да се вграждат те на мястото на оргиналните . Става дума за лупи на моримото

aydo

Град: sofia
Кара: peugeot / 2008 год.

Предишна

Назад към 407