Ръчна спирачка

Назад към 406

Ръчна спирачка

Мнениеот JFK » Съб Май 09, 2020 1:20 pm

Очертава се да сменям задни спирачни дискове. Чух, че за добра работа на ръчната е хубаво спирачните челюсти да се сменят заедно с дисковете и мисля дали да не сложа и нови челюсти покрай дисковете и накладките. Ръчната ми държи доста умряло след 2-3 ремонта, смяна на жила, обтягания и стъргане на нещо (челюстите предполагам). Доколкото знам конструктивно е сбъркана ръчната на 406 и едва ли не няма шанс да проработи като хората, така че се чудя струва ли си да влагам излишно в обречена кауза? В момента ръчната държи, ако е опъната до край и наклонът не е прекалено голям като предницата е насочена надолу. Ако задницата е към ниското, не държи и се изплъзва леко. Под работеща ръчна разбирам, ако я дръпна в движение да блокира задните колела, съответно да спре колата от по-ниска скорост. В момента с 30км/ч ако е дръпна почти няма да има ефект - ако спре ще е след поне 100-200м.

JFK

Град: ВТ
Кара: 406 HDI

Re: Ръчна спирачка

Мнениеот Боян » Пон Май 11, 2020 10:31 pm

Аз ремонтирах преди години на моето 406,смених дискове с накладки,челюсти,жила абе всичко и 4 години без проблем си бачкаше ръчната.
По спомен инвестицията ми беше от сорта на 400 и няколко лева.
Аватар

Боян

Град: Бургас
Кара: Peugeot 308SW 1.6HDI-110hp
My status
    Гараж

Re: Ръчна спирачка

Мнениеот JFK » Вто Май 12, 2020 12:30 pm

Помниш ли каква марка бяха частите? Мисля на TRW да заложа. По-важното обаче после можеше ли да спреш с ръчна от движение, а не само да закотвиш спряла кола?

JFK

Град: ВТ
Кара: 406 HDI

Назад към 406