System Antipolution Defective

Назад към 406

Re: System Antipolution Defective

Мнениеот satir » Пет Юли 07, 2017 10:14 am

колега, ако съм сигурен, че е клапана одма го сменявам, но при мен липсва един важен симптом - няма забавяне при гасене на двигателя!
Аватар

satir

Град: Dupnica
Кара: 406 (RESTYLING) 5 DOOR ESTATE 2.0HDi 110 (DW10ATED)

Мнениеот satir » Пет Юли 07, 2017 5:01 pm

liuben lazarov написа:Колега вземи го смени тоя регулатор на налягане и си реши проблемите веднъж за винаги. Някъде я има темата за мойте дерзания преди година и половина.

Колега, аз ще го сменя, ама ако инжекторната помпа си е тръгнала и отделя стружки, точно съвсем скоро ще му задръсти нано цедката отново, и отново разглабяне, почистване и неща...
аз не съм съвсем сигурен, да кажат специялистите, но по-удачен вариант ми се струва ревизия на инжекторната помпа и рециклирането ѝ с ремонтен комплект, а след това отново почистване на клапана, който вероятно е съвсем здрав съседа - жичкаджия, а прегледа с мултицет и каза, че работи/, но отово задръстен със стружки. аз стружки не видях, но те може да са от вътрешната страна на цедката и за това да не съм ги забелязал. и тетека...
Аватар

satir

Мнениеот makedoneca1968 » Пет Юли 07, 2017 8:39 pm

Бойко проблема е наистина клапана. Този филм го гледах върху Ситроен Ксантия 2HDI 110 магарета накрая се ядоса и взех клапан за проба от Ситроен Берлин го 2Hdi90Hp и проблема се реши. С поздрав Македонеца1968. :beer:
Човешкия мозък има една хубава функция да мисли и расъждава, но не всеки я притежава.
Мисленето е сложен процес и не се отдaвa нa всеки.
Няма лоши коли, има калпави шофьори и мързеливи монтьори.

makedoneca1968

Град: Ботевград ул.България 10,ап.37,ет.3
Кара: Renault Espas2, Citroën Saxo 1.1 бензин, Peugeot 306 1.6Бензин 90 кончета,Скутер Honda 50 и Велосипед Tigra7 speed

Мнениеот satir » Нед Авг 06, 2017 6:50 pm

известно време нямах време да се занимавам с това и карах внимателно близо месец, без да ми гасне :)
смених клапана с работещ клапан втора употреба, тествах го и загасна по същия начин. сложил съм добавка за почистване на горивната система на Ликуид Моли и съм изминал около 500 км с нея.
сега..., ако/щом не е клапана какво следва... датчика в рейла ли, а дали не е проблем в инжекторната помпа /не забелязах мръсотия или стружки по наноцедката /...? не знам какво да сменявам вече...
бтв, клапана го взех заедно с инжекторна помпа от 206-а,1,6 HDI 90, на 160к ударена :) номерата и на инжектора, и на клапана са като моите.
ако е инжекторна помпа, как става смяната и, че около ремъци малко се притеснявам да пипам :)
п.с. бе, а как мога да разбера, как и дали изобщо турбото се включва? при колко обороти, по какви признаци е ясно, че се е включило...
както е видно от първия пост по темата, едни 150-60 км не са ми чужди - включва ли се турбо при тези километри...
Аватар

satir

Мнениеот makedoneca1968 » Нед Авг 06, 2017 8:32 pm

Бойко помпата за високо налягане се сменя като се разглоби ангренажа и със скоба за лагери се сваля зъбната шайбата на помпата, като преди това се развива гаиката която стяга шайбата. След това се сваля всичко което е закачено за помпата включително и тръбичка та от помпата към рела, и се сваля. С поздрав Македонеца1968.
Човешкия мозък има една хубава функция да мисли и расъждава, но не всеки я притежава.

makedoneca1968

Кара: Renault Espas2, Citroën Saxo 1.1 бензин, Peugeot 306 1.6Бензин 90 кончета,Скутер Honda 50 и Велосипед Tigra7 speed

Мнениеот satir » Пон Авг 07, 2017 5:56 pm

Цецо, ясно е, че ако се стигне до смяна на инжекторната помпа ще се ходи в сервиз.
сега, какво се случва...:
- сменен електронен клапан /втора употреба от работещ автомобил/;
- сменен датчик за високо налягане в рейла /смених го днес, втора употреба/;
- 500 км с добавка за почистване на горивната система и инжекторите...
след настъпване на педала пак угасна. и остават като евентуални "виновници" инжекторна помпа и инжектори... а може би и нещо друго, което представа нямам какво е.
важно уточнение: забелязах, че една от бързите връзки на горивния /тази, на тръбичката, която влиза в инжекторната помпа в близост до клапана/ филтър не беше закачена добре, до щтракване на щифтчето. не влизаше докрай и се налижи да я смажа със смазка и влезе. възможно ли е от хлабави връзки на филтъра за гориво да ми прави този проблем. при смяната на съединителя да са свалили и горивния филтър, като не са му закаили добре бързите връзки?
Аватар

satir

Мнениеот satir » Вто Авг 08, 2017 9:04 pm

дайте някаква идея, какво да проверявам, че го закъсах.
имам подозрения в горивен филтър, но сложих хубав, може и помпата в резервоара да се ебава, ама не ми се вярва много... евентуално дебитомер или какво... знам ли
Аватар

satir

Мнениеот makedoneca1968 » Вто Авг 08, 2017 9:08 pm

Бойко обади ми се Цецо. На тел 0896315835

makedoneca1968

Мнениеот satir » Пон Авг 14, 2017 3:44 pm

това видеона живи данни записах .
сменен клапан, сменен горивен филтър и сменен датчик на рейла. в последната минута колата е в движение до момента, в който настъпих газта и угасна:
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
Аватар

satir

Мнениеот satir » Пон Авг 14, 2017 8:49 pm

satir написа:това видеона живи данни записах .
сменен клапан, сменен горивен филтър и сменен датчик на рейла. в последната минута колата е в движение до момента, в който настъпих газта и угасна:
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.

според моя майстор, проблема ми е в запушен клапан и ако му отрежа наноцедката въпроса ми ще се реши. пак според майстора, наноцедката е запушена от фини стружки. следователно, ако помпата отделя фини стружки, и аз премахна наноцедката стружките ще отиват директно в инжекторите и цилиндрите.
възможно ли е тази наноцедка да се почисти от стружки и помпата /ГНП/ да се рециклира, и с това проблема да се реши? пак според моя майстор, помпата и клапана са BOSH, които почти не се раваляли, по-проблемни били DELPHI заради някакви иглени лагери.
чудя се, да премахна ли въпросната наноцедка, и ако спре да гасне каква да е следващата стъпка, или да почистя някак клапана от запушвания/стружки/ и да ремонтирам помпата.
Аватар

satir

Мнениеот makedoneca1968 » Пон Авг 14, 2017 10:16 pm

Бойко смени помпата и почисти клапана. С поздрав Македонеца1968. :beer: :beer: :beer:

makedoneca1968

Мнениеот satir » Вто Авг 15, 2017 5:18 pm

Цецо, ще сменя помпата, а след това ще почистя и клапана. смятам да го кипна в оцет, или поне онази част с пръстенчетата и цедката.

п.с. смятам, че белите точки на снимката са стружки Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
Аватар

satir

Мнениеот makedoneca1968 » Вто Авг 15, 2017 7:17 pm

Бойко не чисти клапана с оцет, вземи спрей за карбуратори и дроселови клапи(става за почистване и на дербитомери) и почисти клапана. С поздрав Македонеца1968.

makedoneca1968

Мнениеот JFK » Чет Сеп 14, 2017 3:45 pm

Поне като изгасне в движение успяваш ли да запалиш веднага?

JFK

Град: ВТ
Кара: 406 HDI

Мнениеот satir » Чет Сеп 14, 2017 7:41 pm

JFK написа:Поне като изгасне в движение успяваш ли да запалиш веднага?

да - разкачам акумулаора, закачам и паля. ако имам късмет не ми забравя датата и запаметените станции, че е досадно да настройвам и търся станциите отново :)
п.с.: не смея да го твърдя, но май се орави от самосебе си. като се има предвид, че добавка слагах преди време... знам ли... но вчера и днес, със 150 над 3000 оборота и изкачване не ми гасна... сега, ако подам повечко газ... не знам, внимавам, но 150, изкачване и 3000 оборота са си налягане в рейла...
п.с.2: покрай тоя проблем четох, че разпробиват тройника на вакуума за турбото и ЕГР-ра, четох и, че за RHZ двигател нямало смисъл да се прави, та сега се чудя дали да го разпробия, за по-пъргава реакция на турбото.
Аватар

satir

Предишна

Назад към 406