Няколко проблема/въпроса за "нова" 308-ца

Назад към 308

Няколко проблема/въпроса за "нова" 308-ца

Мнениеот vlex » Съб Сеп 01, 2018 2:05 pm

Привет,

наскоро се сдобих с "нова" 308-ца (1.6 vti sport) и има няколко проблема, които искам да адресирам:
- на дистанционното на централното батерията се била изтощила, затова предната собственичка я сменила, но явно така се е ресетнал и кода. Порових в Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. и там пише да се изгаси колата, да се сложи ключа в конзолата, да се завърти на пълен контакт/стартер и веднага да се натисне за десетина секунди заключването на дистанционното, след това да се изгаси колата и да се извади ключа. Това проработи, но сега дистанционното работи само вътре в колата, или отвън, но буквално допрян до стъклото и сочещ към конзолата. Не може да е батерията, защото въпреки че знам, че е сменяна скоро, я замерих и показа 3.2v. Нямам представа на какво може да се дължи, така че съм отворен към идеи.
- доколкото разбирам, моделите, които поддържат електрическо прибиране на огледалата, имат различни ключета, които позволяват в централно положение на селектора за огледала да се движи и напред. Въпреки, че звучи нелогично и невероятно, мисля, че е редно да попитам: всички огледала ли имат вградената моторика за прибиране, т.е. подмяната на контролния панел ще бъде ли достатъчна, или трябва да се сменят и огледалата? В случай, че и те трябва да се сменят, каква е модификацията, която трябва да търся по морги или интернет магазини?
- искам да сменя радиото с андроид конзола от ибейските. Някой има ли опит с тях? Харесал съм си октакор андроид 8-ца, които изглеждат най-сносни от всички предлагани, като ценовата разлика е маргинална. Предпочитам да дам някой лев вповече, отколкото да ме побърква колко бавна е конзолата, за която съм изръсил 300+ евро. Ако някой има опит с тях, ще се радвам на всякаква информация: Има ли някакви недомлъвки и подводни камъни, за които да се оглеждам, или всичко е плъг'н'плей - вади се старото, слага се новото (с изрязването на разделителя, очевидно)? Имат ли проблеми с дашкам, двр-а и бекъп камерата? Струва ли си обд2 интеграцията или не дава съществена и важна информация? Всичко друго, което може да ви хрумне по въпроса ще бъде високо оценено.

Благодаря предварително за всякаква информация по въпросите горе.

vlex

Град: Дъблин
Кара: 308 1.6 VTI Sport

Re: Няколко проблема/въпроса за "нова" 308-ца

Мнениеот vlex » Съб Сеп 01, 2018 3:08 pm

Изтичах до колата и си отговорих на въпроса за огледалата - огледалата се прибират спокойно с ръце, което за мен подсказва липса на всякакъв вид червячен или зъбчат механизъм за прибиране. Отделно и видях в книжката към колата (която естествено е обща, а не за моя модел), че контролният панел има допълнителна стрелкичка при налична опция за прибиране сочеща назад, която при мен липсва. Някой може ли да ми подскаже какви огледала/конзола да търся? Трябва ли да има допълнителна електроника или окабеляване или допълнителни модули в ECU-то, за да работи или е сваляш старите, слагаш новите и кабелните връзки подържат функционалността по подразбиране?

Също така видях, че моята няма парктроник и въпреки, че на мен това ще ми е 8ми автомобил, а на жената - 4ти, все пак е нова кола с непознати все още габарити и е приятна опция особено когато гражданската ти скача 3-кратно при застрахователно събитие от всякакъв сорт тук. Затова и логичния въпрос: колко сложно е поставянето на сензори и връзването им? Говоря за смяна на броните с оригинални такива, но със сензори. Има ли допълнителна електроника, която трябва да се добави към ECU-то, за да тръгне, или просто се взимат допълнителните бутони за конзолата, новите брони, инсталират се и се връзват кабелните връзки и се елиминира въпроса?

Благодаря предварително за допълнителната информация.

vlex

Град: Дъблин
Кара: 308 1.6 VTI Sport

Назад към 308