Peugeot 307 cc BSI

Назад към 307

Peugeot 307 cc BSI

Мнениеот despero » Пон Дек 04, 2017 3:06 pm

Здравейте, приятели!

Нов съм във форума и се извинявам, ако съм пуснал темата на неправилното място!

Вчера ми се случи проблем, чийто признаци описват, че BSI- то е заминало. Свалих го да го проверя, дали е намокрено, но уви - всичко си беше сухо и чисто, вероятно е изгоряло. Въпросът ми е, при търсенето за замяна със друго, трябва ли да гледам точно за двигател(куб), к.с, кабрио, година и т.н или просто да е същото на външен вид?

Благодаря!

despero

Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 16V, 136 к.с., бензин, 2004

Re: Peugeot 307 cc BSI

Мнениеот despero » Сря Дек 06, 2017 10:22 am

Както си карам изведнъж спря всичко да работи - прозорци, мигачи, клаксон.. Само фаровете светеха, но нито можех да ги спра, нито да превключа от къси на дълги. В един прекрасен момент колата угасна и не пожела да запали отново. След много ровене из форума и опити открих проблема, оказа че е BSI модула. Най-интересното беше, че след като го свалих и отворих нямаше нито следа от вода. Консултирах се хора разбиращи от това и след като го закарах да го погледнат се оказа, че всъщност има вода но тя е била вътре в кутията под платката. Казаха, че са го почистили и всичко е окей, остава само да се обучи компютъра и имобилайзера. Писах темата, понеже никъде не видях, дали ако се беше наложило да сменям BSI модула, трябва да търся абсолютно същия или има вариант да е просто от 307 cc.

despero

Мнениеот despero » Чет Дек 07, 2017 3:33 am

Мисълта ми беше трябва ли BSI модула да е от същия модел (двигател, cc, к.с, бензин и т.н) или просто да е от 307

Sent from my iPhone using Tapatalk

despero

Мнениеот despero » Чет Дек 07, 2017 6:17 am

Както си карах, колата угасна и не пожела да запали отново. Цялата електроника бъгна, централното не работеше, прозорците, чистачки, само фаровете светеха дори след като извадя ключа то стартера. Разрових се из форума и разбрах, че проблема е в BSI модула. Свалих го отворих го, нямаше и след от вода. Занесох го да го погледнат едни мои приятели и всъщност се оказа, че има вода но е била вътре под самата платка или нещо от сорта. Въпросът ми е, ако сега BSI модула е изгорял и не проработи отново след почистване и подсушаване, при търсенето на друг трябвали да е абсолютно същия като този (т.е да е от такова пежо с еднакви - двигател, к.с, cc, куб., бензин, година) или просто трябва да е от 307-ца.
Благодаря!

П.С: И ако може някой по-подробно да ми обясни как стоят нещата с BSI модула, връзката му с компютъра или нещо друго от което зависи правилното му функциониране и ако има някоя тънкост или нещо специфично, което трябва да знам занапред.
Благодаря отново!

despero

Мнениеот So » Чет Дек 07, 2017 9:29 am

Надали някой ще ти обясни " ... как стоят нещата с BSI модула, връзката му с компютъра или нещо друго ... ", пък и не знам как ще ти послужи тази информация. Важното е да не се допуска намокряне и е силно препоръчително автомобила да не се експлоатира със заминаващ си акумулатор. Иди в Пежо да ти телекодират BSI-то и може да се разминеш с купуване на друго. Ако все пак се окаже, че трябва да го сменяш е препоръчително да търсиш такова от автомобил от същата година, моторизация и екстри. То ще трябва да се направи "virgin" и след това отново да се телекодира по твоя номер на рама.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот despero » Чет Дек 07, 2017 5:32 pm