Въпроси относно покупка на 208

Назад към 208

Въпроси относно покупка на 208

Мнениеот KoCMoHaBTa » Нед Яну 07, 2018 1:11 am

Здравейте,

Обмислям покупката на нов малък автомобил тази година, като единия вариант на който съм се спрял е пежо 208.
Ако трябва да съм честен, към момента това е единствената марка и модел който предоставя точно това което търся, но тъй като автомобилната индустрия е леко казано като националната лотария - бих искал да си поизясня няколко неща предварварително.

Първо да спомена, какво точно търся и защо съм се спрял на този модел:
- автомобила е за жена ми като ще се кара предимно от нея в града, съответно трябва да е малка кола
- трябва задължително да е автоматик, като по моя лична преценка съм отхвърлил роботите - търся само и единствено класически хидроавтомат заради комфорта който предлага
- по принцип съм пристрастен към дизела, но тъй като се търси автоматик - реално няма особенно значение, та може и бензин.
- двигателя трябва да има добра динамика и достатъчно мощност, че като скоча на дюшемето да не се налага да ходя да си правя кафе докато се сети да тръгне. Поради тази причина избягвам атмосферките, като искам да уточня, че турбо лаг-а си е нормално явление и не визирам него като проблем, а двигателите които като ги настъпиш не разбираш въобще, че ускоряваш.

За щастие, на база това което се предлага от пежо българия и доста ровене из нета - установих, че единствения възможен избор на 208 е 1.2 e-THP 110 S&S EURO6 със 6 степенната автоматична скоростна кутия.

До момента като информация съм намерил, че този двигател е 3 цилиндров турбо бензин, наричат го PureTech и е с код EB2DT. Имал даже някакви награди за двигател на годината.

Въпросите които имам към модела и конфигурацията са следните:
- най-общо казано - имате ли някакви впечатления и информация към модела и въпросния двигател свързани с надежност и проблеми?
- имало ли е някакви серийни проблеми с модела и в частност с този двигател? - единственото на което попаднах е за атмосферката, при която са отзовавали някаква партида поради проблеми с коляновия вал.
- турбината с променлива геометрия ли е или не? - тук предполагам, че не е, тъй като масово турбо бензините не са, но не можах да намеря информация в интернет.
- какво означава абревиатурата e-THP?
- знаете ли каква марка, модел и производство е 6 степенната автоматична скоростна кутия?

Съответно искам да попитам дали някой от вас има впечатления от официалния сервиз на пежо. Прочетох мненията на колежката vania в тази тема - Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки.
Накара ме да се замисля, ако трябва да съм честен.
Аватар

KoCMoHaBTa

Град: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110hp

Re: Въпроси относно покупка на 208

Мнениеот So » Нед Яну 07, 2018 10:43 am

Здрасти. Добре си се ориентирал. 208 е много приятен и като цяло безпроблемен модел на марката. В общи линии гаранционните ремонти касаят предните амортисьори, маркучите на задното стъкломиещо устройство и някои забележки по лаковото покритие / преимуществено при тривратите варианти, сглобявани в завода на марката в Търнава, Словакия /. Въпросния EB Turbo PureTech двигател вече трета поредна година печели приза "Международен двигател на годината" в категорията от 1.0 до 1.4 литра. Турбината не е с променлива геометрия. е-THP означава THP / Turbo Haute Pression / мотор, оборудван със Start Stop система. Шестстепенния автомат EAT6 / Еfficient Automatic Transmission / е на японците от Aisin Seiki - световният лидер в производството на автоматични трансмисии и автомобилни навигационни системи.
Аз имам отлични впечатления от официалния сервиз на марката. :rolleyes: Случки като цитираната в мнението на колежката са изключение, пък и обикновено са доста пресилени. Лошото на форумите е, че всеки реве като убодено мече когато има проблем, а никой не се хвали като няма, или когато е доволен от ремонт.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот KoCMoHaBTa » Нед Яну 07, 2018 4:36 pm

Здрасти,

Благодаря за информацията - определено ми повдигна мотивацията.
Порових се малко за допълнително информация свързана с проблемите които си споменал. Ако е възможно да споделиш още малко уточнения и детайли, за да знам евентуално какво да очаквам.
Относно предните амортисьори - намерих информация, че са имали сериен проблем с монтажните болтове между 2013 и 2014 - за това ли става въпрос или за нещо друго? Предполагам, че ако е това, би трябвало вече да е оправен :)
Относно маркучите на задното стъкломиещо устройство - предполагам става въпрос за това - Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. ... c1723.html
Би ли дал малко повече информация за лаковото покритие - забравих да спомена, че съм се насочил към модела с 5 врати. Какво е преимуществото на 3-те врати в този случай? Мястото на производство ли е различно?

Още нещо да попитам - тъй като масово забелязвам тенденцията да се обновяват моделите на автомобилите на около 5 години, а 208 е от 2012 - очаква ли се в рамките на тази година да се появи ново производство на 208?
Аватар

KoCMoHaBTa

Град: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110hp

Мнениеот So » Нед Яну 07, 2018 7:20 pm

Амортисьорите се разхлопваха, маркучето към вратата на багажника се пречупваше и протичаше. Тези недоразумения са отстранени в автомобилите, които се произвеждат в момента, пък и не виждам място за притеснение при гаранционен автомобил.
Проблемите с боята също са в миналото. За броя на вратите имах предвид, че производството на 208 тръгва през 2011 в новия завод на марката в Словакия с триврато купе. Петвратите тръгват година по-късно успоредно и в старите, доказани заводи в Поаси и Мюлюз. Та обикновено проблемите с лаковото покритие бяха при тривратите купета от 2012 - 2013-та година.
Рестил 208 претърпя през Юни 2015-та.
Само регистрираните потребители имат право да разглеждат линкове и снимки. ... lee-40369/
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот KoCMoHaBTa » Нед Яну 07, 2018 7:56 pm