Изведнъж висока температура на охл. течност?

Назад към 207

Изведнъж висока температура на охл. течност?

Мнениеот Jimy » Пет Ное 10, 2017 6:20 pm

След рутинна смяна на маслото в сервиз!!! В рамките на 5-6км близо до офиса изведнъж светна лампа "СТОП" и деполюшън с текст: висока температура на охладителната течност??? Полудях, защото колата си е перфектна, с нов оригинален термостат и датчик от година, с нов електронен нивомер на маслото от половин година и тн.
В същото време температурата на маслото е "0" целзиеви градуси ... ?

Кво става, ако някой може да ми каже?!
Аватар

Jimy

Град: Пловдив
Кара: 207 1.6 турбо

Re: Изведнъж висока температура на охл. течност?

Мнениеот Jimy » Съб Ное 11, 2017 1:37 pm

Първо проблема е решен!
Второ, за съжаление нямаше как да се върна веднага, защото вече бях до офиса си, а по пътя наобратно точно се задръсти движението брутално. Бях много афектиран и се чудех какво да правя, за това пуснах и темата.
Всъщност и аз стигнах до тоя извод: или са чукнали датчика, или някоя букса, или кабел!? Оказа се последното, но не чукнато, а защипан кабел на температурният датчик на термостата между корпуса и капачката на филтърното тяло!
Точно над капачката минава една тръба от охладителната система и пречи да се погледне дали всичко е чисто и свободно около корпуса на филтъра, но за съвестен и къдърен майстор не би пречела, защото много лесно се повдига и се прави оглед, и се навива капачката по най-добрият начин.
За това, колеги въпреки, че понякога сме много досадни, че в очите на професионалистите сме глупаци и тъпанари, задължително гледайте какво правят по автомобила ви!!! Питайте, интересувайте се и вие демонстрирайте самочувствие, защото принципно автомобила е изключително просто и идиотско нещо, а затрупаните от работа професионалисти са небрежни и ... както се казва: "майсторе, майсторе не искам да ти зная името".
Темата е за ключ, благодаря!
Аватар

Jimy

Re: Изведнъж висока температура на охл. течност?

Мнениеот Jimy » Съб Ное 11, 2017 11:51 pm

След поставянето на ори термостат, който всъщност вече е заменка на оригинала от 2006г., се оказа, че термосензора е на по-различно място от първоначално монтираният. Наложи се кабела да се удължи, съответно не е в гофре или друга защита, освен къдърно увит с изолирбанд. Но ще купя гофре и ще го изолирам по-добре.
Аватар

Jimy

Назад към 207