Calendar      Calendar     SFA      SFA     

peugeot 207 1.6-109к.с. таблото свети като коледна елха

Назад към 207

peugeot 207 1.6-109к.с. таблото свети като коледна елха

Мнениеот joron2 » Вто Апр 11, 2017 2:28 pm

Проблем с Пежака.Колата стоя 6 месеца при приятел и само е припалвана.Преди да я взема приятелят ми я измил и решил да измие и двигателя че имал масълце по него.След което светнал ABS-са и той я оставил така.Когато я запалих да си я откарам с мене светна и чека на компютъра и прочетената грешка е P0501 .Дава че е VSS датчика. Преди това светваше и гаснеше ABS-а с лампа СТОП и лампата на ръчната и лампата на хидравликата.Съответно изписва на дисплея че АВС-са е не активен и деполюшън система се е провалил.Със светването на лампата на хидравликата волана се втвърдява.Стрелката на километража играеше ту показва вярно ту не и когато спираше да показва вярно колата губи част от мощността си.Сега вече всички тези лампи светят постоянно и километража не работи не отчита километри и не показва скорост никаква.Смених акумулатора,че стария беше слаб-нямаше ефект. Казаха ми че нямам VSS Датчик защото колата взема информация от датчиците на ABS-са и дори един здрав да е останал винаги ще си показва скоростта.Проверих и наистина на мястото на датчика има метална тапа. Към електромотора на хидравликата ходи ток но не работи.Проверих бушони и букси за окисления и всичко ми изглежда добре.Какво може да е.Проблема е че съм в Англия и нямам познати къде да я откарам за да я погледнат.

Благодаря предварително

joron2

Град: Велико Търново
Кара: Пежо 207 1.6

Re: peugeot 207 1.6-109к.с. таблото свети като коледна елха

Мнениеот So » Сря Апр 12, 2017 8:00 am

Здрасти. Като изсъхне ще се оправи. Ако искаш да ускориш процеса продухай със сгъстен въздух всички букси, които видиш. Разбира се ще се наложи и триене на грешките.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот joron2 » Сря Апр 12, 2017 6:49 pm

Тя е мита преди 3 седмици.Трих грешката но пак се показва.Този приятел казва че ABS-са е светел преди миенето,но е светел само той.Какво ли не проверих вече-изчерпах се.Чета по Пежо форуми в други страни и на единия му се окислили пиновете на кафявата букса в кутията до акумулатора(тя била за ABS-са) моята си е чиста и не окислена.Гледах модула на ABS-са долу зад бронята,буксата си е ок даже има доволно количество смазка да не влиза вода може би. Съмнява ме че имам окислена маса.Но като не знам къде са май ще трябва да развия всичките маси който видя и пак мога да изпусна тази която може да е проблемната...

joron2

Град: Велико Търново
Кара: Пежо 207 1.6

Мнениеот S2N » Пон Юни 05, 2017 10:15 pm

Има ли развитие? Оправи ли я ?

S2N

Град: София
Кара: 206 RC 1.6 175

Назад към 207