Пежо 206 75к.с Двигателя тресе

Назад към 206

Пежо 206 75к.с Двигателя тресе

Мнениеот asenovaalex » Нед Яну 21, 2018 6:51 pm

Здравейте, реших да се обърна към вас за някакъв съвет. Та имам Пежо 206 хди 75к.с. Сменено е маслото преди 4 месеца с всички филтри. Преди 1 месец се появи в движение притрисане и след това силен шум от двигателя - проблема бяха дюзите(на две от тях е направена профилактика,едната е нова, четвъртата е ок). След известно време колата започна от време на време да тресе от към двигателя за секунда и се оправя. Когато съм на свободна пак се получава тресенето. Има случаи в които трябва да загася колата,за да се оправи. Дюзите са карани два пъти на майстор в Пловдив и всичко е наред. Спених горивен филтър, пак същото. Когато се появи тресенето, диагностиката не хваща проблема. Катализаторът ми е махнат. Колата върви перфектно като изключим тресенето от време на време.

asenovaalex

Град: Пловдив
Кара: Peugeot 206 hdi 2002

Re: Пежо 206 75к.с Двигателя тресе

Мнениеот So » Сря Яну 24, 2018 9:29 am

Здрасти. Причините могат да са много. Отдалеч трудно ще уцелим правилната. Добре е да се гледат живите данни в момента на проявяване на проблема.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот kalchevstefan » Нед Фев 11, 2018 5:45 am

И аз имах такъв проблем с пежо 206 sw.Колата започваше да тресе и имах чувството че ще се разпадне.Оказа се че бобината на 2 цилиндър дава на късо.Смених бобината и се оправи.Може и да се наложи и да се изчистят и грешките които са натрупани-при мен бяха 4..Проблем с катализатора замърсени дюзи и още 2 които не ги помня.

kalchevstefan

Град: Elena
Кара: Peugeot 206 sw 1.6 2006 година

Мнениеот Emo870 » Вто Авг 20, 2019 12:17 pm

Закъсах на магистралата около Ст. Загора в края на м. Юли, оказа се превъртял ангренажен ремък (бил е за смяна). Смених целият комплект (ремък, ролка и водна помпа). Допълнителни щети - само 4 всумакателни клапана. Прибрах се до София, никакви проблеми.
Миналата седмица и до днес, колата пали трудно на студено, понякога и гасне от 1вия опит. Започна да тресе, подавайки газ се оправя и после никакви ядове цял ден и така пак до др. сутрин. По-скоро, проблемът се появява при дълъг престой, повече от 6-10 часа.
Преди няколко дни смених запалителните свещи. Проблемът остава.

Колата е 206+ (1.1, 60 hp)

Моля, за коментар, съвет.
Блогодаря

Emo870

Град: София
Кара: Пежо 206 +

Мнениеот Naskoman » Пон Дек 02, 2019 6:58 am

Здравейте. И аз имам проблем с моето Пежо 206 1.4 бензин 2004та г. На ниски обороти и ниска предавка понякога започва да се тресе целият двигател и обортомера да се побърква от 800 нан1200 и пак на 800 и пак на 1200 и всякаш нещо се дави. Ходихна един сервиз в Ст. Град,защото ми светна Чека. Казаха , че имам проблем в горивната система. Препоръчаха ми смяна на свещи и бубина , но не ми гарантираха. Все пак бубината е 200лв. Смених само свещите. Проблема остана. Викнах един пич Пепи за диагностика. Човека включи компютъра, но така и не можахме да накараме колицата да направи номерата, които прави и съответно пак не разбрахме точно откъде идва проблема. Каза,че компютъра е записал грешки в Ламбда сондата и запушен втори цилиндър на инжектора. Но не мислел, че от това могат да играят оборотите. Каза, че най-вероятно е от датчика за температура на двигателя за охладителната течност. Смених го с нов. Свалих дебитомера и стъпковото моторче, почистих всичко, но след два дена пак започна така да се дави и да подивяват оборотите. Прегледах всички бушони в кутията до акомулатора под капака. Имаше няколко клеясали почистих всеки един и напръсках със спрей за контакт , но няма и няма оправия. Преди месец е обслужена,масла ,ремъци ,филтри.... Незнам вече къде да ида и как да реша проблема.
Благодаря ви предварително и ще се радвам да намеря решение тук сред по-опитни шофьори от мен. Хубав и успешен ден на всички.

Naskoman

Град: София
Кара: Пежо 206 1,4 бензин 2004
Телефон/и: 0886830605

Назад към 206