Пежо 206 2.0 HDI - угасна в движение

Назад към 206

Пежо 206 2.0 HDI - угасна в движение

Мнениеот SaileNs » Сря Ное 01, 2017 4:04 pm

Здравейте колеги,

Пежака угасна в движение, светна грешката "antipollution fault" и "Engine Check", мощността падна, угасна и след това не запали повече. Порових се из темите и видях, че проблема може да е наистина на доста места. В момента колата е при майстор и диагнозата която постави е "Изгоряло захранване на компютъра". Исках всъщност да попитам дали това може да е причината? Когато стана проблема, нещото което ми направи впечатление е, че помпата въобще не се включваше да подкача.

Добавям и ВИН за да не стреляме на сляпо - VF32HRHYF42330831

Поздрави и лек ден!

SaileNs

Град: София
Кара: Peugeot 206 2.0 HDI

Re: Пежо 206 2.0 HDI - угасна в движение

Мнениеот So » Чет Ное 02, 2017 8:44 am

Здрасти. Да, това може да е причина, но честно казано не е често срещана при 206. Добре е да потърсиш и второ мнение от друг майстор.
Аватар

So

Град: Стара Загора / Бургас
Кара: : : : : :
607 restile executive 2.2 Hdi 4HX
406 D8 Estate 2.0i 16V RFV
306 XS N5 1.8i 16v LFY
306SL N3 1.9D D9B
106 S2 1.0 mi CDY
My status

Мнениеот SaileNs » Чет Ное 02, 2017 3:40 pm

Здравей,

Пежото е при мен :) Всичко работи вече нормално, като изключим факта, че докато карах няколко пъти ми се изключиха дългите, което не ми се беше случвало до сега. За съжаление излезна нов проблем - това което ми каза майстора е "заяли лагери на задния мост". Проблема е че в момента задницата ми не се движи нагоре надолу - все едно карам каруца :D. Звънях на втори майстор, който предположи че заял амортисьор е по-вероятно, но ще трябва да я вкарам пак в бокса, за да изчистим съмненията. Ще видя другата седмица да я оставя, защото ме притеснява да не се счупи нещо по задния мост.

SaileNs

Мнениеот SaileNs » Пон Ное 13, 2017 2:55 pm

Здравейте,

След смяната на захранването на компютъра преди около 2 седмици, нямаше проблем до вчера. Не ми светнаха грешки, но отново спря помпата и не искаше да запали. Разкачих акумулатора, но не помогна. Разкачих и големите букси на бушоните отпред, след което колата запали като ги закачих отново. Закачихме я на диагностика, но не излезнаха никакви грешки. За момента предположенията са че или помпата е тръгнала или че нещо по окабеляване да се е скапало. Ако някой има идеи да пише, тъй като не ми се иска пежака да ме остави пак някъде :)

Поздрави и лек ден.

SaileNs

Назад към 206